ליברמן יממש הבטחותיו הלוחמניות?

מי שצפוי להפוך לשר הביטחון התבטא לאחרונה בחריפות נגד הממשלה והמדיניות שהיא מנהלת נגד הטרור, תקף את נתניהו ויעלון והבטיח שאם הוא יהיה האחראי ראשי חמאס לא יהיו בטוחים. ומה הציע לעשות למחבלים שנתפסו?

החזון של ליברמן בביטחון יתממש? (חדשות 2)

"לנקוט יד קשה נגד הטרור, שהנייה יחפש לעצמו מקום בבית קברות": בשבוע הבא - אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון - צפוי להיכנס אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון, ובמערכת הפוליטית והצבאית חוששים. בעבר הלא רחוק, ממש בחודשים האחרונים, ביטא ליברמן שלל עמדות חריפות ובלתי מתפשרות במלחמה נגד הטרור - זאת על רקע גל הפיגועים שהשתולל כאן, והעביר כמעט בכל הזדמנות ביקורת קשה על ראש הממשלה והשר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"נגד הטרור צריך יד ברזל בלתי מתפשרת - זו התוצאה הישירה של מדיניות הכלת הטרור של נתניהו ויעלון", האשים ליברמן. "הבעיה היום שאין הרתעה גם לאחר שהמחבלים נתפסים", קבע בנחרצות, "צריך להרוס גם את בתיהם של מחבלים שלא הצליחו להרוג ושהפיגוע שלהם נכשל, צריך להתחיל להשתמש בכלי הגירוש לעזה, לא צריך לחכות שיהרגו עוד יהודים. אני מצפה שראש הממשלה יידע להפסיק את העברת הכסף לפלסטינים כשהטרור משתולל והורגים יהודים".

"צמד חמד שבורח מאחריות" (יונתן סינדל, פלאש 90)


בתקופה בה ירושלים הפכה למוקד של גל הטרור, בסתיו האחרון, ליברמן שיתף את תומכיו בעמוד הפייסבוק שלו בדעתו וכתב: "ראש הממשלה ושר הביטחון הצליחו להחזיר את ירושלים עשרות שנים אחורה לתקופת 1967 - יהודים לא מבקרים, חוששים ומרגישים שאין אפשרות להסתובב פה. נתניהו ויעלון זה רע לביטחון. יש להחמיר את החקיקה בנושא ענישה לשב"חים, למעסיקים שלהם ולסייענים שלהם".

"ביבי ובוגי צמד חמד, בורחים מאחריות"

כמו היום, כך גם אז - ליברמן סבור שיש להנהיג באופן מיידי עונש מוות למחבלים: "עונש מוות ודאי יהיה מרכיב חשוב בהרתעתם. צריך לחדש את הסיכולים הממוקדים - כל ראשי החמאס בעזה נהנים מחסינות שנותנים להם נתניהו ויעלון. אסור להחזיר את גופות המחבלים למשפחותיהם - הממשלה לא עומדת מאחורי ההצהרות לתקשורת שהיא מפזרת בנושא הזה".

איום ישיר על בכיר חמאס (רויטרס)

וליברמן לא חסך את מילותיו גם לאחר שפורסמו חלק מממצאי דוח צוק איתן: "ההנהגה הנוכחית של מדינת ישראל, בראשות נתניהו ויעלון, היא הנהגה שבורחת מאחריות, שאינה מסוגלת לקבל את ההחלטות הנדרשות ואינה מסוגלת להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל". ליברמן כינה את ביבי ובוגי "צמד חמד" והאשים: "נתניהו אלוף בהטלת אחריות על אחרים. גם היום ישראל רק מגיבה לפעולות ולאיומים של החמאס ולא נוקטת בשום יוזמה אמיתית על מנת לשנות את המצב מן היסוד ולהסיר את האיום המתמשך והמתעצם מעזה".

ליברמן הקדיש תשומת לב מיוחדת גם לראשי החמאס בעזה. במהלך אירוע "שבתרבות" בו השתתף, אמר מה היה עושה לו היה מכהן בתפקיד שר הביטחון: "הייתי נותן לאדון הנייה 48 שעות - או שאתה מחזיר את הגופות והאזרחים או שאתה מת. מבחינתי, אתה פשוט תזמין לעצמך מקום בבית הקברות הכי קרוב אליך".