פרסום ראשון: העדויות של עצורי הטרור היהודי נחשפות

חקירת שבעת הצעירים שביצעו פעולות טרור יהודי בעקבות מעצרי דומא חושפת בפירוט מקפיא את דרכי הפעולה והתכנון של התא. מלבד ההודאה בחקירה, התכתבויות הוואטסאפ ביניהם מגלות 'מדריך לנחקר בשב"כ' עם הוראות ברורות איך להתנהג בחקירה ולהיות מוכנים למסור את נפשם

הם כונו חוליית דומא 2, חוליית טרור בת שבעה צעירים מהיישוב נחליאל ומירושלים, ביניהם שני קטינים וחייל. לפני שבועיים הוגש נגדם כתב אישום חמור, המייחס להם 13 אישומים של זריקת רימוני גז ובקבוקי תבערה לעבר בתים מאוישים של פלסטינים, תקיפת פלסטינים והצתת רכבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתם בשב"כ הודו כמה מהם במעשים וסיפקו את המניע. "שמענו שהיה פיגוע, שזה הזוג הנקין, והחלטנו שצריך לעשות משהו", סיפר אחד החשודים, "אחרי דין ודברים החלטנו, הרעיון לא לקחת טלפונים היה שלי, חזרנו דרך טלמון כדי לטשטש עקבות".

הם פעלו כמו יחידה צבאית לכל דבר: לכל אחד בכוח היה תפקיד. "חיפשנו ומצאנו רכב, חילקנו את הציוד", שיחזר החשוד בחקירתו, "אני ריססתי 'נקמת הנקין'. ב' וי' היו עם הדלק והמצית, הם הלכו לרכב, שברו את החלון, שפכו בנזין והדליקו. אני הייתי 'הפרופסור', זה שכותב".

אחרי שנעצרו החשודים בהצתת הבית בדומא וברציחת בני משפחת דוואבשה, הצהיר שר הביטחון הצהרה שהרגיזה אותם. "גם בגלל שדיברו בתקשורת על עינויים וגם בגלל ששר הביטחון יצא בהצהרה שנגמרו פיגועי תג מחיר, החלטנו לצאת לפעולת תג מחיר ולהוכיח לשר הביטחון אחרת", הסביר חשוד נוסף, "את הרימונים אספנו מהפרות סדר, כנראה נפל לחיילים. הרימונים אצלנו בארגז כבר שלוש שנים. לפני שיצאנו לכפר, ניקינו את הרימונים מטביעת אצבע".

"לא להיכנע לאינקוויזיציה הארורה"

תיק החקירה מכיל גם מסרונים בין החשודים שצופים אפשרות שייעצרו וייחקרו בידי השב"כ. המסרונים מחדדים את הסכנה הגדולה מקבוצות טרור אלה: "המחלקה היהודית בשב"כ מענים ברמות של רציחה ממש, יש יהודים רבים בסכנת פגיעה", כתבו, "חשוב שתדעו: אפשר לשתוק בחקירות שב"כ בתנאי שהולכים על מסירות נפש".

אחר משיב: "מרגע שנכנסת לחקירה, אתה מוכרח להשליך את חייך מנגד, כפסק הרמב"ם שאסור ללוחמים לחשוב לא על חייהם ולא על משפחתם. המציאות בחקירה כוזבת לחלוטין! הדרך היחידה לשרוד היא להחליט שאתה מעדיף למות ולא להיכנע לאינקוויזיציה הארורה". שלישי מנחה: "אם חבר מדבר איתך וטוען שעשית משהו, אתה צריך לומר לו 'אתה משקר', להוריד את הראש ולשתוק. מוטב לשתוק ולמסור את הנפש וכך להינצל פיזית ונפשית מהרשעים הרצחניים שמתעללים בנו".

עו"ד עדי קידר (חדשות 2)
עו"ד עדי קידר מארגון "חוננו" המייצג את אחד הנאשמים הדגיש כי "נלמד את כל חומר הראיות, נקיף אותו, וננסה להבין אם באמת ההודאות של חלק מהנאשמים משקפות את המציאות".

עו"ד חי הבר
עו"ד חי הבר, גם הוא מטעם ארגון "חוננו", הוסיף כי "אף אחד לא נוגד את הרעיון שמישהו שעשה משהו שהוא עבירה פלילית צריך לתת את הדין - אבל הדרך להגיע לתוצאה, שימוש בחקירות תוך קיפוח זכויות, הוא דבר שצריך להיפסק במדינה, ויפה שעה אחת קודם".