צבע אדום בדרום. צה"ל: אזעקת שווא

אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית אשכול. אזרחים דיווחו כי שמעו נפילות, אך לאחר סריקות צה"ל הוחלט כי מדובר באזעקת שווא

אין נפגעים (ארכיון) (פלאש 90)

התרעת צבע אדום נשמעה הערב (רביעי) במועצה האזורית אשכול. לאחר שכוחות צה"ל ביצעו סריקות באזור התברר כי מדובר בהתראת שווא - חרף העובדה כי אזרחים דיווחו על כך ששמעו מספר פיצוצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת החודש נורתה רקטה שנחתה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקת צבע אדום נשמעה באזור. חיל האוויר תקף שתי מטרות של ארגון חמאס בדרום הרצועה בתגובה לירי הרקטה.

"התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר עוטף עזה", נכתב אז בהודעת דובר צה"ל. "חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה. צה"ל ימשיך לפעול על מנת לשמור על השקט ביישובי הדרום".

ירי הרקטה מתווסף לשורה של תקריות שהתרחשו בגבול הרצועה בתחילת החודש ותרמו להגברת המתיחות באזור, לאחר פצצות מרגמה נורו לעבר כוח הנדסה שעסק בפעילות מבצעית באזור. איש לא נפגע באירוע ולא נגרם נזק. בעקבות הירי ביצע חיל האוויר תקיפה בתוך הרצועה.

במהלך חודש מאי ירו ארגוני הטרור הפלסטינים מספר פעמים לעבר שטח ישראל, ובכלל זה חמאס - שנמנע מירי כזה מאז מבצע "צוק איתן". באותו זמן נחשפה מנהרה נוספת שנחפרה מרצועת עזה. המנהרה שנחשפה, בעומק 28 מטרים, אותרה מתחת לגדר המערכת וחדרה כמה עשרות מטרים לשטח ישראל.