"הכינו תיק בגדים והיערכו לפינוי"

פרסום ראשון: דאגה ביישובי עוטף עזה מההנחיות החדשות שיצאו בעניין היערכות למצב חירום באזור – זאת על רקע המתיחות בגבול הרצועה בשבועות האחרונים. התושבים קיבלו רשימת ציוד חיוני שמומלץ להכין למקרה של פינוי מידי של יישובי האזור: תרופות ומרשמים, נשק פרטי, מזון לבעלי חיים ועוד

ארכיון (רויטרס)

פרסום ראשון: על רקע המתיחות של השבועות האחרונים בגבול הרצועה בעקבות פעילות צה"ל לאיתור מנהרות, תושבים המתגוררים ביישובים הסמוכים לגדר הגבול בעוטף עזה קיבלו היום (שלישי) לראשונה הנחיות לפינוי היישוב בזמן החירום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באיגרת שנשלחה לתושבים מטעם צוותי החירום הכפופים למשרד הביטחון, נכתב בין היתר: "במקרה ומצב חירום יתרחש עלינו הפעם כהחלטה נידרש לפינוי היישוב במלואו, פרט לצח"י וכיתת כוננות". לתושבים בכל יישוב נאמר לאיזה יישוב חלופי הם אמורים להתפנות.

על פי ההנחיות, הפינוי ייעשה באמצעות רכבים פרטיים ואוטובוסים שיסופקו על ידי המועצה בתחנות ממוגנות. "מוטלת עליכם החובה לדווח על יציאתכם את היישוב", נכתב. כמו כן, צירי התנועה יוגדרו מראש במצב חירום, ויופיעו בהודעת הפינוי.

"התושבים נדרשים לנעול את הדלתות, לסגור את החלונות והתריסים, ולהכין מבעוד מועד תיק עם בגדים", נכתב בהנחיות. "יש לקחת את הנשק האישי, את בעל החיים והאוכל בשבילם, לנתק את הגז ולהצטייד ברשימת טלפונים חיוניים ובתרופות".

חשוב להדגיש כי ההנחיות לא קוראות לפנות עכשיו את היישובים, אלא אך ורק בשעת חירום. אולם עצם קיומן של ההנחיות האלו מדגיש את ההיערכות ביישובי עוטף עזה לאפשרות של חידוש לחימה ומדגיש גם עד כמה שברירית המציאות באזור.