אחרי 10 חודשים: מאיר אטינגר ישוחרר

פעיל הימין הקיצוני צפוי להשתחרר בתחילת החודש הבא מהכלא אחרי 10 חודשים בהם שהה במעצר מנהלי. במערכת הביטחון התקבלה החלטה שלא לבקש להמשיך במעצרו, אולם היא עשויה לדרוש להטיל מספר הגבלות על שחרורו

מאיר אטינגר (ארכיון)

פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר צפוי להשתחרר ממעצר מנהלי, בתום עשרה חודשים בכלא. אטינגר ישתחרר בתחילת החודש הבא, זאת לאחר שבמערכת הביטחון החליטו שלא לבקש להאריך את המעצר המנהלי פעם נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום (שלישי) התקיים דיון בבית המשפט בעניינו של אטינגר, כשבועיים לפני מועד השחרור שנקבע בצו הקודם. נציג הפרקליטות בדיון הבהיר כי המדינה לא תדרוש להמשיך את המעצר המנהלי.

אטינגר נעצר לראשונה לפני כעשרה חודשים במסגרת צו מנהלי שעליו חתם שר הביטחון יעלון. לפני לפני כארבעה חודשים האריך השר את הצו בארבעה חודשים נוספים.

טרם התקבלו החלטות בדיון בנוגע לתנאים מגבלים לשחרורו של אטינגר. לפני מעצרו, פעיל הימין היה נתון תחת שורה של הגבלות, בהן הרחקה משטחי יהודה ושומרון וכן הגבלות על כניסתו לירושלים.

מערכת הביטחון עשויה לדרוש להטיל מספר הגבלות על אטינגר, ביניהם מעצר בית לילי ומניעת מפגש עם דמויות מהימין הקיצוני ופעילים נוספים, זאת מחשש שימשיך לנסות להפיץ מסרים שלדברי גורמים במערכת הביטחון עומדים בבסיסם של חלק גדול מפשעי השנאה שבוצעו ביהודה ושומרון בשנתיים האחרונות.

"מעצר מיותר מהרגע הראשון"

עורך דין יובל זמר שמייצג את אטינגר, הביעה שביעות רצון מהחלטה שלא לחדש את מעצר מרשו. "לאחר עשרה חודשים במעצר מיותר החל מהרגע הראשון, הגיעו גם שירות הביטחון והפרקליטות למסקנה המתבקשת מאליה שמר אטינגר לא מסוכן ולא נשקפת ממנו שום סכנה", אמר.

עו"ד זמר הוסיף: "אני כמובן שמח על ההחלטה הזו ועל הסיכום אליו הגענו, אך אני מצר על כך שלקח עשרה חודשים שבהם אדם ישב במעצר אך ורק בשל דעותיו. זה יום שמח אך גם יום עצוב מאוד לדמוקרטיה הישראלית".