פיגוע המטענים בחיזמא: תיעוד מעצר המחבל

חמישה ימים לאחר שקצין צה"ל נפצע באורח קשה בפיצוץ מטען חבלה בכניסה לכפר חיזמא – הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו שני חשודים במעורבות בפיגוע. במהלך חקירתם חלה התקדמות משמעותית. במצבו של הקצין חל שיפור, הוא יצא מכלל סכנה ושב להכרה

כוח של דבדבן עצר בימים האחרונים שני חשודים בגין מעורבות בפיגוע מטען החבלה בכניסה לכפר חיזמא צפונית לירושלים בשבוע שעבר - כך הותר הערב (ראשון) לפרסם. בפיגוע נפצע קצין צה"ל באורח קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מהחשודים נעצר בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל. המעצרים התבצעו במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, מחוז ש"י של משטרת ישראל וכוחות צה"ל. עוד נמסר כי חלה התקדמות משמעותית בחקירת החשודים. עם זאת, על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

זירת הפיגוע בחיזמה (חדשות צ.ב.מ)

מתחקיר האירוע עולה כי הקצין שנפצע קשה נפגע לאחר שיצא לבדוק חפץ חשוד על הכביש. הקצין יצא מהרכב, החל להתקדם לכיוון החפץ החשוד ואז אירע הפיצוץ. בזירה עצמה נמצאו חמישה מטענים נוספים, ובלון גז שלא התפוצץ.

אזור הפיגוע

זירת הפיגוע (עד ראייה)

בבית החולים הדסה עין כרם חל היום שיפור נוסף במצבו של קצין צה"ל שנפצע בפניו בפיגוע. מצבו מוגדר בינוני, הוא בהכרה מלאה ומתקשר עם בני משפחתו. היום הגיע שר הביטחון יעלון לבקר את החייל בבית החולים. ״התרגשתי לבקר את הקצין ולפגוש אותו ואת משפחתו, המגלים תעצומות נפש של ממש״, אמר יעלון.