דווקא ביום העצמאות: השחתה בחלקה הצבאית בהר הזיתים

קבוצת גברים יהודים הציתה זרים שהונחו על קברי חללים בבית העלמין העתיק בירושלים - ונמלטו מהמקום. המשטרה החלה בסריקות אחריהם. במקביל, קבוצת נערים פלסטינים נעצרו לאחר שהציתו אש ליד גדר ההפרדה בבירה

ההשחתה בבית העלמין (חטיבת דוברות המשטרה)

השחתה בבית העלמין הצבאי - ביום העצמאות: הבוקר (חמישי) עלתה על פי החשד קבוצת גברים יהודים לחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הזיתים - והשחיתה את הזרים שהונחו על הקברים. הרקע למעשה אינו ברור בשלב זה, והמשטרה פתחה בסריקות אחר קבוצת החשודים, שנמלטה מהזירה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי החשודים, גברים יהודים שמספרם לא ידוע, הוציאו זרים שהונחו על קברים, השחיתו ואף שרפו את הזרים - והשאירו אותם במקום.

זהו אינו המקרה היחיד שהעסיק הבוקר את כוחות הביטחון בבירה: קבוצת נערים פלסטינים עלו לכיוון גדר ההפרדה באזור ביתונה, הציתו אש והחלו להימלט. לוחמי מג"ב בעוטף ירושלים שהיו בפעילות יזומה באזור החלו לרדוף אחריהם ועצר שישה מהם, בני 14-17.

עם המעצר החלו הפרות סדר ויידויי אבנים לעבר הכוח שעצר את בני הנוער - והדף את המתפרעים. מפקד פלוגה כ"ב סיכם את האירוע: "אנו פועלים כל העת באופן גלוי וסמוי במטרה לשמור על הסדר והביטחון סמוך לגדר ההפרדה. הלוחמים פעלו באופן מקצועי, עצרו את החשודים והשיבו את הסדר.