יעלון: "טוב שקצינים מבטאים ביקורת"

על רקע אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל, התייחס שר הביטחון יעלון לאירועים האחרונים שהסעירו את המערכת הצבאית, בהם דבריו של סגן המרטכ"ל יאיר גולן. "אני חושב שהקצינים חווים חוויות שטוב שהם מבטאים את ביקורתם על תופעות אלו", אמר יעלון

"שמח שקצינים שומרים על חוט השדרה המוסרי" (רויטרס)

בראיון מיוחד היום (רביעי) לתכנית הבוקר של "קשת", התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לסערת סגן הרמטכ"ל גולן ולא לקח בחזרה את תמיכתו בגולן. "כל חיי אני מנווט את דרכי על פי מצפן ומצפון, והיו לנו כמה אירועים שמחייבים חשבון נפש כחברה", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"דווקא הצבא שומר על חוט שדרה מוסרי, אבל מסביב נשמעות כלפי הצבא, כלפי החלטות ואירועים ביקורות לא נכונות ומיותרות שפוגעות בחוט השדרה המוסרי שלנו כמדינה", הוסיף יעלון."אני שמח שהקצינים, מהקצינים הזוטרים ועד הרמטכ"ל, שומרים על חוט השדרה הנכון".

עוד אמר יעלון כי קיים היום במדינה ויכוח על דרך, שהוא ויכוח קריטי לעתיד המדינה. "אני חושב שחלק מהדברים נובעים מהשפעות שליליות, שאנחנו רואים אותן גם בצבא ובסוף הצבא הוא צבע העם. מגיע אלינו נוער גם ממגרשי הכדורגל שם צועקים 'מוות לערבים' וגם מהרשתות החברתיות בהן יש לעיתים התבטאויות שלא הייתי רוצה שיהיו חלק מההוויה הישראלית, ופוליטקאים מנצלים את זה ואסור שנגיע למקומות הללו".

על דברי סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, אמר יעלון כי הם נובעים מדברים ששמע גם מקצינים בצבא. "הם אלה שפוגשים את הטרור היהודי, שיש כאלה שעד עכשיו מכחישים שזה היה טרור. הם אלה שמפגינים מל בתיהם כמו מול ביתי, ומול ובית איש שב"כ שעוסק בחקירת הנושא כדי לאיים ולהפחיד ולהרתיע. מדובר בסוף בעשבים שוטים ויש יותר מדי מהם. או כששומעים מרבנים בודדים שערבים זה גזע נחות, זה לא מצמרר?"

"עם התוצאות הם אלו מתמודדים. שוטרים שמתוקפים, חיילים שמותקפים, הרמת יד על בית משפט העליון, על שופטי ישראל כשמדובר על בניה בלתי חוקית. אני חושב שהקצינים חווים חוויות שטוב שהם מבטאים את ביקורתם על תופעות אלו".