קצין נפצע קשה מפיצוץ מטען ליד ירושלים

שני חיילים, אחד מהם קצין, נפצעו מפיצוץ מטען חבלה בכניסה לכפר חיזמה סמוך ליישוב אדם שבבנימין: מצבו של הקצין הוגדר קשה וחייל נוסף נפצע באורח קל. שני מטענים נוספים מחוברים לבלוני גז אותרו בזירה ומטופלים על ידי חבלנים

פיגוע מטען מצפון לירושלים: שני חיילים, אחד מהם קצין, נפגעו הערב (שלישי) באורח קשה וקל מפגיעת מטען חבלה שהתפוצץ בכניסה לכפר חיזמה, ליד פסגת זאב. הקצין נפגע בפניו ופונה על ידי צוותי רפואה שהוזעקו למקום, וחייל נוסף אחר נפצע קל בידו וטופל. אזרחית שהייתה בזירה בעת הפיצוץ לקתה בחרדה וטופלה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מבית החולים הדסה עין כרם אליו פונה הקצין נמסר כי מצבו קשה, עקב פגיעת פנים "וייתכנו פגיעות נוספות". הוא הובהל לחדר ניתוח עם הגעתו לבית החולים. בצה"ל הגדירו את הפיצוץ כ"פיגוע מטען" וציינו כי ככל הנראה סוכלה פגיעה גדולה בהרבה, מכיוון שנמצאו מטענים נוספים בטרם התפוצצו.

לאחר סריקות בזירת האירוע, אותרו 5 מטעני צינור שטרם התפוצצו, בנוסף ל-4 המטענים שהתפוצצו וגרמו לפציעתם של החיילים. "מטעני הצינור שאותרו נלקחו להמשך טיפול ונטרול ע"י כוחות צה"ל ומשטרה", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

צוותים רבים הוקפצו לזירה

סמוך לשעה 21:30 דווח על פיצוץ מטען בציר שבין היישוב אדם לחיזמה. טרם הפיצוץ התקבל דיווח על חפץ חשוד על הציר. זמן קצר לאחר מכן נפגע אחד החיילים בזירה מהפיצוץ, ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים עם חבלה בלסת. 

שני צוותים של כיבוי והצלה ממחוז יו"ש וכוחות רבים ממשטרת ש"י הוקפצו לזירה בעקבות הדיווח על הנפגעים. כביש 437 נחסם זמנית לשני הכיוונים בשל הטיפול במטענים.

מפת אזור הפיגוע (חדשות 2)

דביר עדני, מתנדב ביחידת האופנועים של איחוד הצלה, סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בצעיר בהכרה שסבל מפגיעה בראשו. יחד עם מתנדבים נוספים הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשהוא בהכרה. לא איתרנו נפגעים נוספים באירוע".

בבוקר: שתי קשישות נדקרו ונפצעו באורח בינוני

הבוקר אירע פיגוע דקירה בדרום ירושלים: שתי נשים בנות 86 ו-82 נפצעו באורח בינוני לאחר שנדקרו בשכונת ארמון הנציב בעיר. השתיים הגיעו לתחנת "עוז" של המשטרה הממוקמת בסמוך - וטענו שנדקרו על ידי שני בני מיעוטים שנמלטו.

סמוך לשעה 08:20, התקבל הדיווח על שתי הנשים שנדקרו, אחת מהן ניצולת שואה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע העניקו להן טיפול רפואי ראשוני ופינו אותן במצב בינוני לבית החולים שערי צדק בעיר.

זירת הפיגוע, הערב

מחקירת פרטי האירוע עולה כי מדובר בחמש נשים המתגוררות בדיור מוגן בארמון הנציב, שנוהגות לצעוד בטיילת בשכונה בבקרים. במקום ארבו להן שני פלסטינים, שישבו על ספסל על אחד השבילים.

כשהנשים חלפו על פניהם, הם תקפו שתיים מהן ודקרו אותן. שני החשודים כיסו את ראשיהם בכובעי חולצתם. מעדותן של הנשים שלא נפגעו עלה כי השניים נמלטו לעבר שכונת ג'אבל מוכבר הסמוכה. תיאוריהן את החשודים סייעו ללכידתם של שני צעירים על ידי כוחות הביטחון שהעבירו אותם לחקירה, אך שיחררו אותם כעבור מספר שעות לאחר שהתברר כי אינם קשורים למעשה.

עמית ולדמן השתתף בהכנת הידיעה.