הלוחם שנפצע בפיגוע פקח את עיניו: "מת לחזור לפלוגה"

כשבוע לאחר שנפצע אנושות בפיגוע הדריסה סמוך למחסום הפרסה שבבנימין, סמ"ר מתן רודגר התעורר במיטתו בבית החולים תל השומר. "הופתעתי לראות את אמא שלי מולי", שחזר את הרגע שבו פקח את עיניו בבית החולים. "אני מת כבר לחזור לחברים בצוות ב'דוכיפת'", הוסיף

סמ"ר מתן רודגר נפצע אנושות בפיגוע הדריסה בבנימין בשבוע שעבר. אמש, לראשונה מאז האירוע, הוא פקח את עיניו ושחזר את האירוע הקשה. "אני מת כבר לחזור לפלוגה", אמר סמ"ר רודגר בעודו במיטתו בבית החולים שיבא - תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מצליח לזכור את הרגע עצמו, אלא את השניות שהיו לפני כן", הסביר סמ"ר רודגר. "היינו בפעילות מסוימת ואז ירדנו לאחד הצירים. אני זוכר שהתחלתי לדבר עם אחת הקצינות שלנו".

מתן נפצע במחסום הפרסה שבאזור בנימין, כשמחבל דרס אותו ושני חיילים נוספים. חבריו לפלוגה שנפצעו פונו במצב קל-בינוני לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אולם מתן, שנפצע אנושות, פונה לבית החולים תל השומר. "פתאום הגיע הרכב מאחורי והעיף אותי", שחזר. "ישר, תוך שתי דקות, אני זוכר שהייתי בחוץ בפינוי".

במהלך השבוע האחרון שהו הוריו של מתן לצדו בבית החולים. בשבוע שעבר הגיע גם אל"מ ישראל שומר, מפקד חטיבת בנימין, ששחזר באוזניהם את התקרית הקשה. כשמתן התעורר, הוא הופתע לראות את אמו מול עיניו. "לא הבנתי מה אני עושה כאן, ומה היא עשתה מולי", הודה בחיוך.

הרופאים טוענים כי לסמ"ר רודגר צפוי תהליך שיקום ארוך, אך הוא מצדו, מדבר על הרגע שילבש שוב את המדים וישוב לפלוגה. "כולם מופתעים מכך שהתעוררתי כל כך מהר", אמר והודה לצוות הרפואי ולחבריו לצוות ב"דוכיפת". "אני מת כבר לחזור, לעמוד שוב על הרגליים ולרוץ לאנשהו".