נער פעיל חמאס סיפר: זה תוואי המנהרות

קטין פלסטיני שהסתנן לישראל ונעצר בחודש שעבר סיפר בחקירתו בשב"כ על שיטות הפעולה של חופרי המנהרות וכן מסר את תוואי המנהרות שנועדו לשמש את יחידת העילית של הארגון - כך הותר היום לפרסום

חשף את תוואי המנהרות של חמאס: קטין תושב ג'בליה שברצועת עזה ופעיל בזרוע הצבאית של חמאס, נעצר בחודש שעבר ונחקר בשב"כ לאחר שחצה את גדר המערכת והסתנן לישראל - כך הותר היום (שלישי) לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה בשב"כ עולה כי הקטין השתייך לחטיבת צפון רצועת עזה של חמאס, אליה גויס זמן קצר לפני מבצע 'צוק איתן'. לאחר שגויס, עבר הקטין קורסים והכשרות מטעם הזרוע הצבאית, ואף ביצע פעילות צבאית ענפה שכללה, בין היתר, מארבים ותצפיות כנגד כוחות צה"ל, סיורים וחפירת מנהרות לעבר ישראל.

עוד עלה כי מרבית האימונים שעבר היו בעלי מאפיינים התקפיים, לרבות חדירה, כניסה למבנים, פיצוץ מטענים ועוד, וזאת כחלק מתפיסת המערכה לפיה הלחימה הבאה תתרחש בתוך שטח ישראל.בחקירה התקבל מידע נרחב על פעילות החמאס לחפירת מנהרות שאמורות לשמש לצורך חדירת לוחמי החמאס לתחומי ישראל.

עוד התקבל מידע לגבי תוואי מנהרות שנועדו לשימוש בשעת חירום של פעילי הנח'בה, יחידת העילית של חמאס, וכן מידע אודות מיקומם של פירי מנהרות רבים בשטח הרצועה.

"חופרי המנהרות חייבים להתקלח ולהחליף בגדים"

בחקירה עלו פרטים אודות שיטות העבודה של החופרים, האמצעים בהם נעשה שימוש ונוהלי הפעילות. כך, למשל, במטרה להסוות את פעילותם נוקטים החופרים במספר שיטות כגון איסור יציאה מהמנהרה עם בגדי עבודה, החובה להתקלח ולהחליף את בגדי העבודה בתוך המנהרה, ועוד.

בחקירה התברר כי הקטין נטל חלק בהטמנת מטענים במנהרות ובסביבתן מחשש לכניסת כוחות צה"ל לתוך המנהרות, ואף החזיק בביתו מטענים נוספים. עוד עלה כי החמאס ממשיכה בפעילות חפירת המנהרות, תוך שהיא מודעת לפעילות הישראלית לאיתור המנהרות ועוקבת אחרי פעילות זו.

הקטין נמנה עם שורת פעילים הנחקרים בעת הנוכחית בשב"כ, המוסרים מידע פנימי ועדכני אודות פעילותה האינטנסיבית של חמאס בחפירת המנהרות.
כנגד הקטין הוגש היום כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ע"י פרקליטות מחוז דרום, בו מיוחסים לו 6 אישומים בגין ביצוע עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע (רצח ו/או חטיפה), ניסיון רצח, מסירת ידיעות לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, עבירות בנשק (החזקה ונשיאת נשק) ועוד.