"היה ברור לכולם שהוא ראוי לצל"ש, התרגשתי מאוד"

יעל ויסמן, אלמנתו של סמ"ר ינאי ויסמן ז"ל שנרצח בפיגוע בסניף רמי לוי בבנימין לאחר שהתנפל על המחבלים בידיים חשופות, מספרת בשיחה עם חדשות 2 Online על ההתרגשות שאחזה בה כשנודע שבעלה המנוח יקבל צל"ש: "הוא גיבור וזו בשורה גדולה, בטח ביום הזיכרון"

"ינאי היה גיבור, זו בשורה מרגשת וגדולה": זמן קצר לאחר שנודע כי סמ"ר טוביה ינאי ויסמן ז"ל, שנרצח בפיגוע בסניף רמי לוי בבנימין לפני כשלושה חודשים כשהתנפל על המחבלים בידיים חשופות, יזכה לקבל ציון לשבח כהוקרה על גבורתו, אלמנתו יעל סיפרה לחדשות 2 Online על התחושות בעקבות הבשורה המשמחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתמול בערב התקשר אלינו מח"ט הנח"ל ואמר לנו שהחליטו לתת לינאי צל"ש מטעם אלוף פיקוד מרכז וזה גרם פה להתרגשות גדולה", סיפרה ויסמן, "הבשורה הזו היא מרגשת וגדולה ומכבדת את זכרו של ינאי, במיוחד לפני יום הזיכרון, שזה זמן שבו גם ככה מוצפים רגשית. זה שופך טיפה אור על היום הזה שקשה להתמודד איתו".

"גיבור". ינאי ויסמן ז"ל

ינאי ויסמן ז"ל (שמואל כהן קבוצת מדברים תקשורת, פייסבוק)


ויסמן מספרת כי ידעה שבעלה ראוי לצל"ש כל הזמן, אלא שהופתעה מהמהירות בה קרה התהליך: "לצבא היה ברור מלכתחילה שינאי גיבור וכל הזמן אמרו את זה. החברים של ינאי התארגנו במהלך השבעה וכתבו מכתב מרגש שנשלח לגורמים בממשלה ובצה"ל, בבקשה שיעניקו לו צל"ש. לא היינו צריכים לעשות הרבה וזה קרה, היה ברור שהוא ראוי לכך".

הבוקר אישר הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט להעניק צל"ש לסמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל, מטעם אלוף פיקוד המרכז. "סמל-ראשון ויסמן ז"ל חתר למגע בידיים חשופות והפגין בפועלו דוגמה ומופת לערכי צה"ל", נכתב בהודעה המנמקת את הבחירה.