"גולן שם את נושא הגזענות על המפה"

האלוף במילואים נועם תיבון יוצא להגנתו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן שדבריו עוררו סערה השבוע ואומר כי גולן רק העלה על סדר היום נושא שנוגע לכולם. "הוא מדבר על דברים מאוד חשובים בחברה שלנו. גזענות, שנאת הזרים, הדברים האלה הם בעיה של כולנו", מצדיק תיבון

יומיים לאחר התבטאותו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן בעצרת הזיכרון לשואה ולגבורה שהשוותה בין ישראל היום לגרמניה של אז והודעת התמיכה של הרמטכ"ל יעלון, יוצא להגנתו גם האלוף במילואים נועם תיבון. בראיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הוא אומר: "מדובר בקצין ראוי, קצין חושב".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו צריכים להתייחס למהות הדברים שדיבר עליהם סגן הרמטכ"ל", אמר תיבון. "מדובר בקצין לוחם, אמיץ, מהמעלה הראשונה. מוביל חיילים מהרגע שהתגייס לצנחנים לפני 30 שנה. הוא מדבר על דברים מאוד חשובים בחברה שלנו. גזענות ,שנאת הזרים, הדברים האלה הם בעיה של כולנו. יאיר גולן שם את הנושא על המפה.

עוד התייחס תיבון גם לסער האנטישמיות במפלגת הלייבור בבריטניה."אנחנו קופצים כל פעם שיש אנטישמיות בעולם, אבל אצלנו קורים דברי לא פחות מגעילים בתחום של שנאת הזר ועוברים אצלנו על זה לסדר היום. אנחנו צריכים לשים סוף לעניין הזה של גזענות".