בכיר חמאס: "לא מעוניינים במלחמה חדשה, אך לא נאפשר את המצב הזה"

איסמעיל הנייה התייחס לראשונה למתיחות ברצועה ואמר כי ארגונו אינו מעוניין בהסלמה, אך יפעל לעצור את פעילות צה"ל סמוך לרצועה - זאת לאחר חשיפת המנהרה הנוספת באזור. הקבינט התכנס למשך 4 שעות, השרים עודכנו בפעילות באזור

"לא מעוניינים במלחמה חדשה, אך לא נאפשר את המצב הקיים": על רקע המתיחות באזור הרצועה בימים האחרונים עקב פעילות צה"ל וחשיפת המנהרה החדשה, מגיב למתרחש בכיר חמאס וסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון איסמעיל הנייה - ומבהיר כי המצב הנוכחי לא יוכל להימשך.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"איננו קוראים למלחמה חדשה", הבהיר הנייה אך הדגיש כי ארגונו "לא ירשה בשום אופן את החדירות החוזרות ונשנות לשטחנו ואת כפיית העובדות בשטח נגד בני עמנו בעזה הנצורה".  

הצהרתו של הנייה תואמת לזו של חברים אחרים בחמאס - שהצהירו כי פני הארגון לרגיעה ולא ללוחמה: "רצינו להראות שיש לנו אמצעים להתמודד עם ההפרות הישראליות", מסר בכיר חמאס בעזה וחבר הלשכה המדינית, ח'ליל חיה. לדבריו, במגעים שמתנהלים כעת בין חמאס לישראל מעורבים האו"ם ומדינות ערביות - בהן קטאר.

המתיחות בגבול עזה גוברת (הצלה יו"ש)

"יש תוצאות חיוביות למשא ומתן", אמר מוחמד אל עמאדי, שגריר קטאר בעזה, המתווכת בין ישראל לחמאס. "עבדנו קשה בימים האחרונים כדי להרגיע את המצב על הגבול ולהחזיר אותו לקדמותו. אינשאללה לא תהיה תקיפה על עזה. אנחנו עובדים על זה בכל הכוח, כדי שהפסקת האש תימשך. קטאר רוצה לשרת את עזה ולהגן עליה".

הקבינט התכנס, חיל האוויר תקף ברצועה

הקבינט התכנס היום לישיבה שנמשכה כארבע שעות, בה קיבלו השרים עדכון מגורמי הביטחון על פעילות צה"ל בימים האחרונים באזור ועל חשיפת המנהרה הנוספת. שרי הקבינט וראשי זרועות הביטחון דנו עוד באופי המשך המדיניות של ישראל מול האירועים.

הבוקר נמשכה המתיחות באזור: פצצות מרגמה נורו מכיוון רצועת עזה לעבר כוח הנדסה שפעל באזור. איש לא נפגע באירוע ולא נגרם נזק. הכוח עסק בפעילות מבצעית כשבוצע הירי. בעקבות הירי ביצע חיל האוויר תקיפה בתוך הרצועה.

הקבינט התכנס. נתניהו ואיזנקוט (עמוס בן גרשום, פלאש 90)

"צה"ל רואה בפעילות טרור בתווך התת קרקעי ומעליו כהפרת ריבונותה של מדינת ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי הבלעדי לפעולות טרור אלו", נמסר מדובר צה"ל. "נמשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש על מנת להשמיד את כל המנהור התת קרקעי. השקט ושגרת החיים התקינה הם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו".

צה"ל תקף ברצועה (רויטרס)

מאז יום רביעי ירו ארגוני הטרור הפלסטינים מספר פעמים לעבר שטח ישראל, ובכלל זה חמאס - שנמנע מירי כזה מאז מבצע צוק איתן. צה"ל השיב בתקיפת מטרות ברצועה באמצעות חיל האוויר החל משלשום. אתמול בבוקר נחשפה מנהרה נוספת שנחפרה מרצועת עזה. המנהרה שנחשפה, בעומק 28 מטרים, אותרה מתחת לגדר המערכת וחדרה כמה עשרות מטרים לשטח ישראל. שעות ספורות לאחר מכן בוצע שוב ירי פצצות מרגמה מרצועת עזה, הפעם לעבר המועצה האזורית אשכול.