האש בדרום: נתניהו יכנס את הקבינט

אחרי חשיפת המנהרה החדשה שחדרה לישראל וחילופי האש שנמשכו גם היום בין צה"ל לארגוני הטרור בעזה, יכנס מחר רה"מ את הקבינט לישיבה בהשתתפות הרמטכ"ל בה ידונו בקביעת מדיניות התגובה לאירועים ובפעילות צה"ל

ההסלמה בדרום: ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס מחר (שישי) את הקבינט הביטחוני לדיון בהשתתפות הרמטכ"ל על ההתפתחויות בגזרת עזה. הצמרת הביטחונית תדון בישיבה בקביעת המשך המדיניות של ישראל מול האירועים והפעילות של צה"ל ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, במהלך תקיפות חיל האוויר ברצועת עזה, קיים נתניהו שיחת ועידה טלפונית עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש השב"כ היוצא יורם כהן, והנחה אותם לגבי המדיניות ההתקפית של צה"ל בדרום.

הבוקר נחשפה מנהרה נוספת שחפר חמאס וחדרה לשטח ישראל. המנהרה, בעומק 28 מטרים, אותרה מתחת לגדר המערכת וחדרה כמה עשרות מטרים לשטח ישראל. שעות ספורות לאחר מכן בוצע ירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול.

יכנס את הקבינט. נתניהו (רויטרס)

שתי נפילות אותרו בשטח המועצה, וצה"ל הגיב בירי טנקים. מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, הוציא צו שטח צבאי סגור על האזור בו נחשפה המנהרה. גם אחר הצהריים ירו ארגוני הטרור הפלסטינים פצצות מרגמה לעבר כוחות צה"ל סמוך לגדר הגבול ברצועה. סמוך לשעה 16:30, נורו מספר פצצות מרגמה לעבר כוח הנדסי של צה"ל. הכוח השיב בירי טנקים לעבר נקודות חשודות במרחב, ובהמשך תקף חיל האוויר ארבע מטרות ברפיח.

בתוך כך, שגריר קטאר הממונה על בניית עזה מחדש, מוחמד אל עמאדי, אמר היום כי מדינתו מתווכת בין ישראל לחמאס ומנסה להרגיע את ההסלמה של הימים האחרונים באזור - כך דווח באתר א-ריסאלה, המזוהה עם חמאס.

חמאס: לא מעוניינים בהסלמה

"יש תוצאות חיוביות למשא ומתן", צוטט אל עמאדי. "עבדנו קשה בימים האחרונים כדי להרגיע את המצב על הגבול ולהחזיר אותו לקדמותו. אינשאללה לא תהיה תקיפה על עזה. אנחנו עובדים על זה בכל הכוח, כדי שהפסקת האש תימשך. קטאר רוצה לשרת את עזה ולהגן עליה".

בצל מאמצי התיווך, בארגון חמאס מאשרים כי הם מעוניינים בהמשך הרגיעה ולא בהסלמה. "רצינו להראות שיש לנו אמצעים להתמודד עם ההפרות הישראליות" מסר בכיר חמאס בעזה וחבר הלשכה המדינית, ח׳ליל חיה. לדבריו, במגעים שמתנהלים כעת בין חמאס לישראל מעורבים האו"ם ומדינות ערביות.