פצמ"רים נורו מעזה, חיה"א תקף

הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי נוסף של פצצות מרגמה לעבר כוחות צה"ל סמוך לרצועת עזה. בתגובה לירי, תקף היום צה"ל ארבע מטרות ברפיח. בתוך כך, בכיר בחמאס הבהיר כי הארגון לא מעוניין בהמשך ההסלמה ואמר: "רצינו להראות שיש לנו יכולות"

המתיחות בדרום נמשכת: מספר תקריות של ירי פצצות מרגמה נרשמו היום (חמישי). האש כוונה ככל הנראה לעבר כוח הנדסי של צה"ל שעסק בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל השיב בירי טנקים ובירי מהאוויר לעבר נקודות חשודות במרחב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 19:30 בוצע ירי של פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל שפעל בדרום הרצועה. הכוח לא נפגע, והגיב בירי טנקים לעבר נקודות חשודות. מקורות פלסטינים מדווחים כי כתוצאה מירי התגובה של צה"ל נפצעה קשה, או נהרגה אישה אחת.

מעט מוקדם יותר, סמוך לשעה 16:30 נורו מספר פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל שפעל בסמוך לגדר הרצועה. הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי, שלדבריו הגיעה בתגובה לתקיפת צה"ל לפנות בוקר בעזה. על פי ההודעה, אחת התקיפות פגעה באחד מבסיסיו בצפון רצועת עזה.

צה"ל: האחריות היא על חמאס

מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל תקף את המטרות באמצעות כלי טיס של חיל האוויר. "המטרות המהוות תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה", הבהירו בדו"צ. "התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הירי שבוצעו בימים האחרונים על ידי ארגון הטרור לעבר כוחות צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת".

"צה"ל רואה בפעילות טרור בתווך התת קרקעי ומעליו כהפרת ריבונותה של מדינת ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי הבלעדי לפעולות טרור אלו", הוסיפו בצה"ל. "נמשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש על מנת להשמיד את כל המנהור התת קרקעי. השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו".

ארכיון (דו"צ)

חמאס: "מעוניינים בהמשך הרגיעה"

בתוך כך, שגריר קטאר הממונה על בניית עזה מחדש, מוחמד אל עמאדי, אמר היום כי מדינתו מתווכת בין ישראל לחמאס ומנסה להרגיע את ההסלמה של הימים האחרונים באזור - כך דווח באתר א-ריסאלה, המזוהה עם חמאס.

"יש תוצאות חיוביות למשא ומתן", צוטט אל עמאדי. "עבדנו קשה בימים האחרונים כדי להרגיע את המצב על הגבול ולהחזיר אותו לקדמותו. אינשאללה לא תהיה תקיפה על עזה. אנחנו עובדים על זה בכל הכוח, כדי שהפסקת האש תימשך. קטאר רוצה לשרת את עזה ולהגן עליה".

בצל מאמצי התיווך, בארגון חמאס מאשרים כי הם מעוניינים בהמשך הרגיעה ולא בהסלמה. "רצינו להראות שיש לנו אמצעים להתמודד עם ההפרות הישראליות" מסר בכיר חמאס בעזה וחבר הלשכה המדינית, ח׳ליל חיה. לדבריו, במגעים שמתנהלים כעת בין חמאס לישראל מעורבים האו״ם ומדינות ערביות.

בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק אמר גם הוא כי קטאר מנסה לתווך בין הצדדים ולהביא לרגיעה, במטרה למנוע הידרדרות לעימות מחודש בין ישראל לחמאס ברצועת עזה.