בכיר חמאס סיפק מידע על המנהרות

הותר לפרסום כי ישראל עצרה את מחמוד עטאונה, איש הזרוע הצבאית ומבכירי מערך המנהרות של חמאס, כשחצה את הגבול כדי לבצע פיגוע. בחקירתו חשף את שיטות החפירה ומיקום הפירים. צפו בעבודות לאיתור המנהרה החדשה

בשבועות האחרונים נפוצו בעזה שמועות בנוגע לגורלו של בכיר במערך המנהרות של חמאס והיום (חמישי), שעות לאחר הפרסום על חשיפת המנהרה החדשה, הותר לפרסם כי האיש - מחמוד עטאונה - נעצר על ידי ישראל בחודש שעבר לאחר שחצה את גדר הגבול במטרה לבצע פיגוע. בחקירתו סיפק מידע רב על מערך המנהרות של חמאס, על השיטות והאמצעים ואף חשף מיקומים של פירים. כתב אישום הוגש נגדו לבית המשפט בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עטאונה, בן 29 מג'בליה המשתייך לזרוע הצבאית של חמאס מזה עשר שנים, נעצר בתחילת החודש שעבר, לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל, כשברשותו שני סכינים. מחקירתו בשב"כ עלה כי הוא התכוון לרצוח חיילים או אזרחים בהם ייתקל בשטח ישראל.

מחמוד עטאונה (תקשורת שב"כ)

עוד עלה בחקירה כי עטאונה היה מעורב בפעילות חבלנית שכללה הנחת מטענים נגד כוחות צה"ל, כשעיקר עיסוקו בשנים האחרונות היה בתחום המנהרות.

עטאונה סיפק לחוקריו מידע רב על תוואי המנהרות בצפון רצועת עזה, על שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות, על השימוש שחמאס עושה בבתים פרטיים ובמוסדות מהם חופר הארגון את המנהרות, וכן על האמצעים והחומרים בהם הוא משתמש.

עבודות לחישוף המנהרה (דו"צ)

בחקירתו הצביע עטאונה על מוקדי חפירה רבים, וכן על פירי מנהרות האמורים לשמש את פעילי יחידת העילית של חמאס להתקפות ובעת לחימה עם ישראל. עטאונה סיפר שחמאס הקימה ברצועת עזה רשת מסועפת של מנהרות להעברת לוחמים ואמצעי לחימה. רשת המנהרות כוללת חדרי מנוחה ומאובזרת במקלחות ובפינות אכילה, על מנת לשפר את תנאי שהייתם של לוחמי חמאס.

הוא מסר שמות של פעילים רבים אשר פעלו עמו בגדוד המזרחי בחטיבה הצפונית של חמאס, ומידע אודות השימוש המבוצע בבתי פעילים ואזרחים לאחסון אמצעי לחימה. עטאונה סיפר כי החזיק בביתו אמצעי לחימה רבים, לרבות מטענים, רובים וחגורות נפץ שאותם אמור היה לחלק לקראת לחימה.