אחרי חשיפת המנהרה: ירי מעזה

הותר לפרסום: צה"ל חשף הבוקר מנהרה נוספת שחדרה לשטח ישראל - בעומק של 28 מטרים. יעלון: "לא נירתע מחמאס". סמוך ל-14:30: 2 פצמ"רים התפוצצו במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים. צה"ל הגיב בירי טנקים

משדר מיוחד: נחשפה מנהרת טרור (דובר צה"ל)

מנהרה נוספת אותרה בדרום הרצועה: מנהרה בעומק 28 מטרים אותרה מתחת לגדר המערכת, וככל הנראה חדרה לשטח ישראל - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. בצה"ל רואים במנהרה הפרה של הריבונות הישראלית. שעות ספורות לאחר מכן בוצע ירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. שתי נפילות אותרו בשטח המועצה. צה"ל הגיב בירי טנקים, ו‏מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, הוציא צו שטח צבאי סגור על האזור בו נחשפה המנהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנהרה אותרה הבוקר בעקבות פעילות גדולה יותר באזור, ובשילוב אמצעים טכנולוגיים, מבצעיים ומודיעיניים. צה"ל חוקר כעת את המנהרה, במרחק 100 מטרים ממערב לגדר: בתחילה יבוצע מיפוי של התוואי שלה, ובהמשך היא תפוצץ.

"לא נירתע מהאיומים הללו של חמאס, ונמשיך בפעילות לנוכח הפרת הריבונות שלנו, עד שנמצא ונחשוף את אחרונת המנהרות", אמר היום יעלון במהלך ביקור באוגדת עזה. "מאחר וחמאס ירה, גם אנחנו הגבנו, ונמשיך להגיב בתקיפות על כל התגרות כזו של חמאס, כדי שההסלמה לא תקרה וכדי שחמאס לא ימשיך בירי שלו".

מנהרת הטרור שנחשפה (דובר צה"ל)

מדובר צה"ל נמסר כי "איתור מנהרת הטרור הוא פרי מאמצי הגנה וסיכול נרחבים, ממושכים ואיכותיים של כוחות רבים בהובלת פיקוד הדרום ואוגדת עזה, המתקיימים מאז סיום מערכת 'צוק איתן'. כוחות צה"ל מאבטחים במעטפת הגנה מורחבת את יישובי עוטף רצועת עזה להבטחת שלום התושבים".

אתמול תקף חיל האוויר שלל מטרות טרור ברפיח, לאחר שלאורך היום ירה חמאס מספר פצצות מרגמה על כוח צה"ל שפעל לאיתור מנהרות תקיפה בדרום הרצועה, מבלי שיהיו נפגעים בנפש. צה"ל הגיב על השיגורים גם בירי טנקים.

עומק המנהרה: 28 מטרים (דובר צה"ל)

בחמאס שיגרו איום לעבר ישראל בעקבות ההתחממות בגזרה: "אל תבדקו את סבלנותנו". בארגון הבהירו כי "אנחנו מקיימים התייעצויות כדי להחליט מה יהיה אופי התגובה על ההסלמה הישראלית במזרח עזה".

בהמשך פרסמה הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הודעה לפיה "הפלישה של האויב למזרח עזה ורפיח היא הפרה גלויה של הסכם הרגיעה משנת 2014 ומהווה תוקפנות על הרצועה. על האויב הישראלי לצאת מיד ולטפל בחששות שלו ושל מתיישביו מחוץ לרצועת הגבול. לא נאפשר את המשך התוקפנות".