חיל האוויר תקף יעדים ברצועה

לפנות בוקר תקף צה"ל יעדים נוספים של חמאס ברצועת עזה. התקיפה הזו מצטרפת לשורה של פעולות ביממה האחרונה שבאה בתגובה לירי על חיילים שמבצעים פעולות בגדר המערכת. דובר צה"ל: "השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו"

תקיפה ברפיח, אמש

לפנות בוקר (חמישי) תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר ארבע מטרות המהוות תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הירי אשר בוצעו ביומיים האחרונים על ידי ארגון הטרור לעבר כוחות צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בפעילות טרור בתווך התת קרקעי ומעליו כהפרת ריבונותה של מדינת ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי הבלעדי לפעולות טרור אלו". עוד נמסר כי " צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש על מנת להשמיד את כל המנהור התת קרקעי. השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו".

אחד מיעדי התקיפה

אתמול השיב צה"ל בירי טנקים בתגובה לירי פצצות המרגמה מרצועת עזה. בהמשך תקף חיל האוויר מטרות טרור של חמאס באזור רפיח. שעה קלה לאחר הפגזת חיל האוויר, נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק ונבדק האם מדובר בהתרעת שווא.

בחמאס השמיעו איום מפורש על ישראל. בכיר חמאס, מושיר אל-מסרי, אמר כי "ההסלמה הישראלית נגד רצועת עזה היא התפתחות משמעותית ומהווה הפרה בוטה של הסכם הפסקת האש". לטענתו, ישראל תשלם מחיר על צעדיה נגד חמאס.

בהמשך התייחס לעניין גם דובר חמאס, כשאמר שהארגון "מטיל על ישראל את מלוא האחריות להסלמה במזרח עזה ולכל תוצאותיה של ההסלמה".

הבוקר, לאחר שתקף 4 מטרות ברצועת עזה, ביקש צה"ל מחקלאי עוטף עזה שלא להתקרב עד למרחק של קילומטר מהגבול. הבקשה מגיעה בעקבות חשש מתקריות ירי נוספות.