ירי מעזה על כוח צה"ל, אין נפגעים; נתניהו ויעלון סיירו בפיר המנהרה

ראש הממשלה ושר הביטחון סיירו בגבול עזה וקיבלו תדרוך בפיר המנהרה ההתקפית של חמאס שנחשף לאחרונה. נתניהו שוחח עם חיילים ושיבח את הרגיעה היחסית מאז מבצע צוק איתן. זמן קצר לאחר הסיור: ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת, אין נפגעים אך נגרם נזק

ירי סמוך לגבול: אין נפגעים. ארכיון (דובר צה"ל)

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון ערכו היום (שלישי) סיור בגבול הרצועה יחד עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואלוף פיקוד דרום אייל זמיר. זמן קצר לאחר מכן בוצע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת: נזק נגרם לכלי של צה"ל וסריקות נפתחו אחר היורים. איש לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ויעלון קיבלו סקירה בנושא המנהרות ופעילות צה"ל באזור הרצועה - בגיבוי המערכת הטכנולוגית החדשה שהביאה לחשיפת מנהרת הטרור שחדרה לישראל ונחשפה לאחרונה.

במהלך הסיור הגיע נתניהו אל פיר המנהרה שגילה צה"ל לפני כחודש, וקיבל עדכונים על המצב בשטח. כמו כן קיבל נתניהו סקירות ועדכונים על המצב בגזרה מפי מפקד פיקוד דרום, האלוף אייל זמיר.

כמו כן נפגש נתניהו עם חיילי גדוד 51 ועם תצפיתניות המשרתות בגבול הרצועה ואף שתה עימם קפה: בשיחה עמם ציין נתניהו כי השנתיים האחרונות, ובהם התקופה לאחר מבצע "צוק איתן", היו השקטות היותר בגזרה מזה שנים רבות. 

"אנחנו מסיימים עכשיו קרוב לשנתיים מאז 'צוק איתן': אלה השנתיים השקטות ביותר שאנחנו זוכרים מאז עליית חמאס", אמר ראש הממשלה. "אנחנו יודעים שהדבר הזה נרכש על ידי העבודה הקשה שלכם, ואנחנו סומכים עליכם, אנחנו גאים בכם". 

זמן קצר לאחר הסיור: ירי בדרום

"הכל עולה הרבה מאוד כסף, ואנחנו מתחלקים בזה, אבל בסוף אנחנו נשענים על משאב אחד - על השכל והלב של החיילים, שלכם", הוסיף. "בסוף אנחנו נשענים על זה, כי צבא, שיהיה גדול ככל שיהיה, וצה"ל נמנה היום עם הצבאות החזקים ביותר בעולם, עדיין הכוח האמיתי שלנו זו הרוח, הרוח שלכם - והרוח שלכם היא הרוח של העם". לאחר שסקר את גל האלימות במזרח התיכון, סיכם ראש הממשלה: "יחסית כמובן למרחב אנחנו המדינה היציבה ביותר, השקטה ביותר, הבטוחה ביותר". 

(עמוס בן גרשום, לע"מ)

זמן קצר לאחר הסיור בוצע ירי לעבר כוחות צה"ל, שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר בצפון רצועת עזה: לא היו נפגעים בתקרית, אך נגרם נזק לכלי הנדסי. כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר מקור הירי.