חומר לייצור רקטות הוסתר בתוך משלוח מלח

לאחר שהוזמנו לרצועת עזה כמויות יוצאות דופן של מלח, התעורר חשדו של השב"כ ובפעולה משותפת עם המכס התגלו במשלוח של 40 טון מלח - 4 טון של אמוניום כלוריד. החומר שהברחתו סוכלה ולו מספר שימושים, יכול לשמש בין היתר גם לייצור רקטות ארוכות טווח

משתמשים במלח בתור אפיק הברחה (דוברות רשות המסים)

הבוקר (שלישי) הותר לפרסום כי בודקי המכס במעבר ניצנה, סיכלו ניסיון הברחה של 4 טון אמוניום כלוריד שהוסתר במשלוח מלח, בפעולה משותפת עם השב"כ לפני חג הפסח. אמוניום כלוריד משמש לייצור רקטות ארוכות טווח ומ-4 טון ניתן לייצר מאות רקטות ארוכות טווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבוע לפני החג הגיע למעבר ניצנה, המשמש כמעבר לסחורות בין מצרים לישראל ולרשות הפלסטינית, משלוח שיועד לעזה, והוצהר כי הוא מכיל 40 טון מלח. לאחר בדיקה יסודית שחשפה ממצאים מחשידים, נמצאו בתוך משלוח המלח שקים המכילים אמוניום כלוריד במשקל כולל של 4 טון.

המשלוח שנתפס במכס (דוברות רשות המסים)

אמוניום כלוריד מוגדר כחומר דו-שימושי והעברתו לרצועת עזה מחייבת רישיון, משום שהוא עלול לשמש את ארגוני הטרור ברצועה לייצור רקטות ארוכות טווח. בשל הכמות הגדולה של המלח המוזמן לרצועה, עלה באחרונה חשד בשירות הביטחון הכללי, כי משלוחי המלח משמשים אפיק להברחת חומרים כימיים למערכי הייצור ברצועה, בפרט הייצור הרקטי.

במקרה הספציפי הזה גבר החשד מאחר שהיבואן, תושב הרצועה, קשור לפעילי חמאס צבאיים בעזה. "במערכת הביטחון ובמינהל המכס רואים בחומרה את האירוע ובכוונתם להמשיך לאתר ולסכל ניסיונות להברחת חומרים דו-שימושיים, תוך מיצוי הדין עם המעורבים", נמסר בהודעת רשות המיסים.