עימות בהר הבית בסיום התפילה: שוטרים הותקפו

לאחר סיום תפילת יום השישי בהר הבית צעירים יידו אבנים לעבר כוחות משטרה ומג"ב. לאחר פעולות הידברות הסדר הושב ו-6 חשודים נעצרו. המשטרה: "כל נסיון לפגוע ייתקל בתגובה מהירה ובלתי מתפשרת"

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים (עמית ולדמן, חדשות 2)

שוב לא שקט במקום הקדוש: עם סיום תפילות יום השישי בהר הבית שבעיר העתיקה בירושלים, הותקפו כוחות משטרה ומג"ב שעמדו בסמוך לשער המוגרבים באבנים. צעירים ממזרח העיר יידו לעברם אבנים: המשטרה הנחתה את אנשי הווקף לפעול - והזהירו כי אם האלימות לא תיפסק, הם ייאלצו להיכנס ולאכוף את הסדר בעצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי הווקף פעלו להפסקת האלימות ולהשיב את הסדר למקום הקדוש על מנת למנוע הסלמה: מהמשטרה נמסר כי "פעולת ההידברות צלחה, הסדר והשקט הושבו למקום לטובת כלל המאמינים והמבקרים".

לאחר שתמה המהומה, כוח מעצרים החל לאתר את החשודים שהיו מעורבים בהפרת הסדר: שישה חשודים נעצרו וכ-30 צעירים הועברו לחקירה במרחב דוד במשטרה. "פעולות האכיפה ושמירת הסדר בהר הבית נמשכות,  והשקט נשמר במקום לרווחת הציבור", הדגישו במשטרת מחוז ירושלים.

המתפללים היהודיים שהשתחוו בהר, השבוע

חשש מהסלמה במהלך החג

כמו כן נמסר כי "המשטרה משקיעה מאמצים רבים לשמירת הסטאטוס קוו ושלום הציבור בהר הבית, כל נסיון להפר את הסדר או לפגוע בשוטרים או באזרחים יתקל בתגובה מהירה, נחושה ובלתי מתפשרת מצד השוטרים. ידה הארוכה של המשטרה תגיע לכל פורע ומשליך אבנים במטרה להרחיקו מהמקום ולמצות עמו את הדין".

בשבוע האחרון נרשמו מספר עימותים באתר הקדוש: ביום שלישי הוצאה קבוצת מבקרים יהודים שעלתה להר הבית, לאחר שככל הנראה השתחוו במתחם למרות הנוהל במקום. אנשי הוואקף ומתפללים ערבים התרגזו וניסו לתקוף את המבקרים במכות ובמקלות: השוטרים הרבים באתר הפרידו במהרה בין הצדדים ומנעו עימות אלים בהרבה.

במהלך ימי החג וחול המועד, המשטרה פרושה בכוחות מתוגברים כשברקע החשש מפיגועים ומהומות בהר הבית. כוחות גדולים של משטרה נפרסו באזור העיר העתיקה בשל חשש שעלייתם הצפויה של מאות מבקרים יהודים להר הבית בימים אלו תעורר מהומות. בימים האחרונים נעצרו מספר פעילים של תנועת "חוזרים להר" לאחר שניסו לעלות למקום או להקריב קורבן הפסח בסביבתו. יו"ר התנועה, רפאל מוריס, נעצר בחשד שהפר צו מנהלי.