חמאס מאיים על ישראל: "אם המצור על עזה לא יוסר - יהיה פיצוץ"

במהלך אירוע שנערך ברצועת עזה, איימו בכירי ארגון הטרור על ישראל והזהירו כי עליה להסיר מיד את המצור שהיא מטילה את הרצועה - ולא, השקט יופר. באירוע הוצג דגם של האוטובוס מהפיגוע בירושלים לפני כשבועיים, שביצע חבר בחוליית חמאס

ערב החג השני של פסח, מעבירים בכירי חמאס מסר מאיים לישראל: דובר הזרוע הצבאית של התנועה, איים הערב (חמישי) כי אם לא יוסר המצור מעל רצועת עזה - "יהיה פיצוץ".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לדבריו הצטרף גם סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, שאמר באירוע כי הפיגוע מוכיח שחמאס לא ויתרה על ״אופציית ההתנגדות״. הדברים נאמרו במהלך אירוע שבו אף הוצג דגם של האוטובוס שהתפוצץ בירושלים בשבוע שעבר - פיגוע חבלני שהארגון לקח את האחריות לביצועו.

זירת פיגוע האוטובוס בירושלים (עד ראיה)

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי חוליית חמאס היא זו שביצעה את הפיגוע בירושלים, וכי אדם שנפצע באורח אנוש כתוצאה מהפיצוץ באוטובוס היה למעשה המחבל - עבד אל חמיד מחמד אחמד אבו סרור בן ה-19, תושב בית ג'אלה המזוהה עם תנועת חמאס. ביממה שלאחר הפיגוע נעצרה חוליית החמאס בה היה חבר אבו-סרור, שחבריה תכננו את הפיגוע ושלחו את אבו-סרור לבצע אותו.

האוטובוס השרוף (אביגדור לוינגר)

לאחר הפיגוע החלה פעילות מודיעינית ומבצעית של השב"כ, המשטרה וצה"ל - במהלכה נעצרו מספר חשודים, פעילי חמאס מאזור בית לחם, שעל פי החשד היו מעורבים בתכנון הפיגוע ובהוצאתה לפועל. זהותם של העצורים טרם הותרה לפרסום.

חמאס ממשיך להסית נגד ישראל

לפיגוע הטרור בירושלים קדמה מערכת הסתה ממוקדת של הארגון שהתנהלה ברשתות החברתיות וכללה ססמאות ממוקדות, קליפים וגיוס של "כוכבי עבר". מאז חודש פברואר הופצו ברשתות של חמאס מסרים ממוקדים ומושחזים שמעודדים פיגוע באוטובוס בירושלים, בדומה לזה שהתרחש החודש.

מאז הפיגוע הוסיפו אנשי ארגון הטרור תג הקבצה (האשטאג) לפרסומים ברשתות - #גג_האוטובוס_המתעופף. תחת תיוג זה בירך סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון מוסא אבו-מרזוק את מבצעי הפיגוע. "מתנה שאין יפה ממנה לאסירינו הגיבורים", כתב.

תמונתו של ה"מהנדס" בכרזת חמאס

מלבד הקריאה הממוקדת לפגוע באוטובוסים, בארגון העלו לאחרונה אזכורים רבים למחבל יחיא עייש. "המהנדס הראשון", נכתב על עייש, ובפרסומים הוצגו מתקפות הטרור שתכנן בשנות ה-90.