ניסיון פיגוע דקירה: 2 מחבלים נוטרלו

מחבלת שהגיעה למחסום קלנדיה שבאזור רמאללה ניסתה לבצע פיגוע דקירה. כוחות הביטחון שהיו במקום הגיבו בירי לעברה על מנת לנטרלה. מחבל נוסף שהיה עמה נוטרל אף הוא בזירה, ומותם של השניים נקבע במקום. אין נפגעים מקרב כוחות הביטחון

מחסום קלנדיה, היום (עד ראייה)

כוחות הביטחון סיכלו היום (רביעי) ניסיון פיגוע דקירה סמוך למחסום קלנדיה סמוך לרמאללה. מחבלת שהתקדמה לעבר אנשי המחסום כשסכין בידה נוטרלה בירי על ידי אנשי המחסום. מחבל נוסף שהיה לצדה, נוטרל אף הוא בזירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים השלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי השניים הגיעו למעבר לכלי רכב בשטח המחסום, כשידה של המחבלת היתה בתוך תיק שהיה ברשתו, וידיו של המחבל היו מאחורי גבו באופן מחשיד. אנשי כוחות הביטחון שהיו במקום פתחו בנוהל מעצר חשוד, במהלכו ביקשו מהשניים לחדול את תנועותיהם.

המחבלת עצרה במרחק קרוב לכוחות, ולפתע שלפה סכין שהיה בתיקה והשליכה אותו לכיוונו לשוטר שעמד בסמוך אליה. בשלב זה הגיבו הכוחות בירי לעבר השניים, והם נוטרלו בזירה. זמן קצר לאחר מכן, רופא צבאי קבע את מותם. בתקרית לא היו נפגעים נוספים. בבדיקה בשטח אותרה בחגורתו של המחבל סכין זהה לזו שנשאה המחבלת, וסכין מתקפלת נוספת.

סיכול הפיגוע מצטרף למעצרם של שלושה פלסטינים משכם אתמול, בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, בעקבות מידע כי בכוונתם להוציא לפועל פיגוע בטווח הזמן המידי. בעקבות מידע שהתקבל בשב"כ פשטו לוחמי ימ"מ על בית בבנייה ועצרו את השלושה - בני 15, 16 ו-23.

על פי המידע שהגיע לידי שב"כ, השלושה תכננו לבצע פיגוע כבר בימים הקרובים, ככל הנראה לאחר שגורם נוסף היה אמור להעביר לידיהם אמצעי לחימה. בשב"כ ובמשטרה מעריכים שהתכנון היה לבצע פיגוע משולב של פיצוץ מטעני חבלה וירי מכלי נשק שמיוצרים בשטחים ומופצים בקרב ארגוני המחבלים.

עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור היכן התכוונו השלושה לפגע והם נחקרים כעת בידי כוחות הביטחון. המעצר של הפעילים החשודים מתרחש כשבוע לאחר הפיגוע באוטובוס בירושלים, בו נפצעו 20 בני אדם.