"שברו את החלון וזרקו רימוני גז"

הקורבנות הפלסטינים של חוליית הטרור היהודי מברכים על כתב האישום שהוגש היום נגד 7 הצעירים היהודים, החברים בתא הטרור שפעל בבנימין: "הם רצו לפגוע בהרבה אנשים, תודה שתפסתם אותם"

הקורבנות הפלסטינים של שבעת חברי חוליית הטרור היהודי מנחליאל מברכים על הגשת כתב האישום נגדם היום (שני). בשיחה עם חדשות 2 אמר אחד הקורבנות: "תודה שתפסתם אותם ושפטתם אותם. אם מישהו בא לפגוע בי, אז כששופטים אותו ברור שאני שמח. הוא לא התכוון לפגוע רק בי, הוא התכוון לפגוע בעוד הרבה אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקרה של אותו קורבן, הגיעו שני קטינים לביתו בכפר מזרעה אל-קיבלייה בחודש נובמבר 2015, בכוונה לנקום בפיגועי הטרור נגד הישראלים. "ישנו באותו זמן", הוא שיחזר. "הם ניפצו את הזכוכית, היה להם בקבוק תבערה. זה היה אחרי הפיגוע בדומא".

"התכוונו לפגוע בהרבה אנשים" (חדשות 2)

במקרה חמור אחר, הגיעו חלק מחברי החוליה לכפר ביתילו. כמו חוליה מיומנת הם עשו הכל בכדי שלא להיתפס: השאירו טלפונים ניידים מאחור, ניקו שני רימוני גז צה"ליים מטביעות אצבע, כיסו את פניהם, עטו כפפות והשליכו את רימוני הגז לתוך בית ובו פעוט בן תשעה חודשים. למזלו הוריו התעוררו זמן והצילו את חייו.

"לשלם על מעשה נפשע" (חדשות 2)

"הם שברו את החלון של החדר, וזרקו שני רימוני גז", תיאר אחד מבני המשפחה בשיחה עם חדשות 2. "אני רוצה שכל אחד יקבל את מה שמגיע לו. לדעתי, אם עשית מעשה נפשע, עליך לשלם עליו. זה מה שצריך לקרות".

ירידה בטרור היהודי מתחילת 2016 (חדשות 2)

בארגון "יש דין" המייצג חלק מהנפגעים, מקווים שמערכת המשפט תתייחס למקרים האלו בחומרה הראויה. על פי נתוני השב"כ, החל מתחילת שנת 2016 חלה ירידה בטרור היהודי, בין היתר בעקבות שורה של צעדים מנהליים נגד חברי תשתית המרד, שכללו צווי הרחקה ומעצרים של החברים בה.