בצל המתיחות הביטחונית בי-ם: תפילה המונית בכותל

על רקע הכוננות הגבוהה בבירה בחול המועד פסח, הגיעו אלפי מתפללים להשתתף ב"ברכת הכוהנים" המסורתית. כוחות גדולים של משטרה נפרשו בעיר העתיקה כדי לאבטח את המוני המבקרים

ישיר: ברכת הכוהנים בכותל (פלאש 90 יונתן סינדלר)

האווירה המתוחה בירושלים נמשכת גם הבוקר (שני), כשאלפי בני אדם הגיעו להשתתף ב"ברכת הכוהנים" המסורתית ברחבת הכותל. המשטרה פרושה בכוחות מתוגברים כשברקע החשש מפיגועים ומהומות בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות גדולים של משטרה נפרסו באזור העיר העתיקה בשל חשש שעלייתם הצפויה של מאות מבקרים יהודים להר הבית תעורר מהומות.

אתמול בבוקר, עם פתיחת הר הבית לעליית יהודים, נרשמו כמה עימותים עם מוסלמים וחמישה יהודים הורחקו מהמתחם. המשטרה נוקטת קו תקיף כלפי כל הפרה של כללי ההתנהגות במהלך הביקורים בהר. החשש הוא שיהודים שיעלו להר יעוררו פרובוקציות - מה שעלול להביא להפרות סדר.

במוקד הכוננות: הר הבית

ממשטרת ישראל מסרה כי אתמול נכנסו למתחם הר הבית כ-800 בני אדם, מהם 685 תיירים. במהלך הביקורים הוצאו משטח ההר 9 מבקרים יהודים, מהם 3 קטינים, שהפרו את כללי הביקור במקום.

"משימות הבטחון והאבטחה של השוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי העיר, לרבות בהר הבית מנוהלות במקצועיות וברגישות, המאפיינת את ייחודיות המקום והצורך לשרת את הכלל באופן הוגן ושוויוני", הבהירו במשטרה. "נמשיך לשמור מכל משמר על הסדר בהר הבית לרווחת הכלל ולפעול בנחישות כלפי כל מי שינסה לפגוע בשלום הציבור וביטחונו".

בימים האחרונים נעצרו מספר פעילים של תנועת "חוזרים להר" לאחר שניסו לעלות למקום או להקריב קורבן הפסח בסביבתו. יו"ר התנועה, רפאל מוריס ובשעות הקרובות צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין הפרת צו מנהלי.

שער שכם בירושלים, ארכיון (הדס פרוש, פלאש 90)

העוצר הכללי שהוטל על השטחים מאז יום חמישי הוסר שלשום, אך עם זאת בצה"ל, בשב"כ ובמשטרה תוגברו הכוחות מחשש להסלמה במצב הביטחוני. במערכת הביטחון בוחנים האם הפיגוע באוטובוס בירושלים בשבוע שעבר, אותו ביצעה חוליית חמאס מבית לחם, מהווה מעין "קו פרשת מים" לטרור הפלסטיני בסבב האלימות הנוכחי.