צפו: חיל האוויר בתרגיל משותף עם האמריקנים ביוון

טייסי חיל האוויר השלימו במהלך השבוע תרגיל משותף ביוון יחד עם חיל האוויר היווני וצבא ארצות הברית. בתרגיל, שדבר קיימו פורסם על ידי צבא ארצות הברית, דימו הטייסים תרחישים אוויריים מורכבים בכדי לחזק את התיאום ושיתוף הפעולה הביטחוני באגן הים התיכון

במהלך השבוע האחרון סיימו חילות האוויר של ארצות הברית, יוון וישראל תרגיל ענק ביוון. בתמרון תרגלו הכוחות תרחישים שונים של תקיפות ארוכות טווח, קרבות אוויר ושיתוף פעולה אווירי בין הצבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהפיץ הצבא האמריקני, נצפים בין השאר אנשיהם של טייסות אמריקניות, לצד כוחות מצבאות יוון לוקחים חלק בתרגיל המשותף. לאחרונה מבצעת ישראל שיתופי פעולה עם יוון, כתחליף לטורקים.

בתרגיל שקיימו נשמר בשקט יחסית, הצוותים תרגלו בין השאר עבודה אווירית מורכבת משותפת, בצורות טיסה ואפילו בשפות שונות. לתרגיל משמעות נרחבת על רקע הצורך בתיאום פעולות הכוחות בשמיי המזרח התיכון.

התרגיל התרחש גם על רקע פגישתם של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה נתניהו. בפגישה נכחו צוותים צבאיים שעסקו בתיאום הפעילות הצבאית של שתי המדינות באזור, בדגש על הפעילות הרוסית בסוריה, ואפשר שהאמריקנים מנסים להעביר מסר לרוסים בהמשך חיזוק שיתוף הפעולה עם הצבאות במזרח התיכון, בדגש על ישראל.