בן משפחתו של המחבל - אסיר עולם שרצח את מפעילו בשב"כ

בשנת 2013 נערך בחדשות 2 ריאיון עם אסיר העולם נאסר אבו-סרור, בן משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בקו 12, שאמור היה להשתחרר במסגרת עסקה עם ישראל, עסקה שבוטלה. בריאיון ההוא אמר כי "ללא אופק מדיני יהיו עוד אינתיפאדות". צפו בריאיון

מבצע הפיגוע בקו 12 בירושלים - בן משפחתו של אסיר עולם שרצח את מפעילו בשב"כ ושאיים בעבר כי "כל עוד אין אופק מדיני, יימשכו האינתיפאדות, תהיה אינתיפאדה שלישית ורביעית וחמישית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר כי המחבל שביצע את הפיגוע באוטובוס השבוע בירושלים הוא עבד אל חמיד אבו-סרור, וכי הוא בן משפחתו של נאסר אבו-סרור, שרצח בשנת 1993 את מפעילו מהשב"כ חיים נחמני בדירת המפגש שלהם בירושלים, נידון למאסר עולם ועדיין מרצה את עונשו בכלא הדרים.

כתבי חדשות 2 אהוד יערי ומשה נוסבאום שוחחו עם האסיר אבו סרור לפני כשלוש שנים, במסגרת פרויקט מיוחד לתכנית "אולפן שישי". בריאיון הזה הוא אמר כי "כל עוד לא קיים פתרון של שתי מדינות לשני עמים, אנחנו נמשיך למות על האדמה הזאת", והציע לפלסטינים להמשיך במאבק עד שישראל "תשוחרר".

המחבל מירושלים, עבד אל חמיד אבו-סרור

אבו-סרור עצמו היה אמור להשתחרר באותה שנה, 2013, במסגרת שחרור המחבלים כתנאי לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים, ושמו אף הופיע בפעימה השלישית של שחרור המחבלים. אך לאחר שתי פעימות ביטלה ישראל את המהלך, וכך נותר אבו-סרור בכלא.

אתמול, כאמור, מת מפצעיו בן משפחתו עבד אל חמיד אבו-סרור, בן 19 מבית ג'אלה, לאחר שמטען החבלה שהחזיק בידיו התפוצץ באוטובוס והוא נפצע אנושות.