לראשונה: ניסוי מוצלח של כיפת ברזל על אדמת ארה"ב

הצבא האמריקני ערך ניסוי מוצלח בטיל מיירט של מערכת כיפת ברזל מתוצרת רפאל. בניסוי, שבוצע בשבוע שעבר, שוגר המיירט מהמשגר ויירט בהצלחה מזל"ט מטרה

ניסוי מוצלח ראשון על אדמת ארה"ב (דוברות רפאל)

יירוט ראשון של כיפת ברזל על אדמת ארה"ב: הצבא האמריקני ערך בשבוע שעבר ניסוי מוצלח בטיל מיירט (טמיר) של מערכת כיפת ברזל מתוצרת רפאל. בניסוי שוגר המיירט ממשגר רב-משימתי של צבא ארה"ב ויירט בהצלחה מזל"ט מטרה. זו הפעם הראשונה שנערך ניסוי יירוט של מיירט כיפת ברזל כנגד מטרת מל"ט על אדמת ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לדברי סגן-אלוף מייקל פיצג'רלד, ראש הפרויקט בצבא ארה"ב, השיגור והיירוט של טיל הטמיר ממשגר רב-משימתי עמדו במבחן בהצלחה רבה, זאת כחלק מתוכנית בחינה של מספר חלופות הגנה אווירית שעורך צבא ארה"ב.

ד"ר תומאס באסינג, סמנכ"ל מערכות טילים מתקדמות בחברת רייתיאון ציין כי שיתוף הפעולה בין רייתיאון ורפאל, אשר יחד ביצעו את ההתאמות הנדרשות לשיגור המיירט מעיד על רמת הגמישות ההדדית הגבוהה של צוותי הפיתוח, רבות הודות לעובדה שרכיבים רבים של מיירט כיפת ברזל מיוצרים בארה"ב.

חברת רייתיאון מתמחה בפיתוח מערכות הגנה צבאיים ופתרונות אזרחיים בתחום לוחמת סייבר. לחברת רייתיאון ורפאל מספר שיתופי פעולה, והבולט מביניהם הוא הפיתוח המשותף של מערכת שרביט קסמים להגנה אווירית, כמו גם, כאמור, ייצור משותף של רכיבי מערכת כיפת ברזל.

פיני יונגמן, ראש מנהלת מערכות הגנה מפני טילים בחברת רפאל הדגיש כי השלב הבא יכלול ביצוע התאמה מלאה לדרישות תוכנית הטילים בארה"ב וסדרת ניסויים נוספים. כיפת ברזל פותחה ומיוצרת על-ידי חברת רפאל. מאז שנת 2011 יירטה המערכת למעלה מ-1500 רקטות באחוזי הצלחה של כ-90%. המערכת מסוגלת לפעול בכל תנאי מזג-אוויר, ביום ובלילה.