פרסום ראשון: תא"ל דני גולד שפיתח את כיפת ברזל ימונה לראש מפא"ת

סגירת מעגל: בימים הקרובים יודיע שר הביטחון על מינוי של דני גולד ראש המנהלת לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות בצה"ל. גולד שהתמודד בעבר על התפקיד והפסיד, פנה למגזר הפרטי והיה חלק מרכזי בפיתוח מערכת כיפת ברזל

דני גולד - ראש מפע"ת הבא (חדשות 2)

בעוד ימים אחדים צפוי להכריז שר הביטחון משה יעלון על מינויו של תא"ל דני גולד לתפקיד ראש המנהלת לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות הבא. גולד יחליף את ראש מפא"ת הנוכחי אופיר שוהם שהחליט לפרוש מצה"ל ובכך ייתמנה לתפקיד עליו התמודד לפני שעזב את צה"ל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המינוי לתפקיד המרכזי היא סגירת מעגל עבור גולד שקיבל את פרס ביטחון ישראל על חלקו בפיתוח כיפת ברזל. כשהיה ראש חטיבת המחקר והפיתוח במפא"ת הוא הפסיד בהתמודדות והחליט לעזוב.

אחד האתגרים הגדולים שעומדים כעת לפתחו של תא"ל גולד הוא פיתוח המערכות לאיתור והתמודדות עם המנהרות, בדומה לזאת שנחשפה בימים האחרונים בגבול רצועת עזה. בנוסף לכך, יידרש גולד מענה לאתגרים מגוונים רבים.

אחראי לפיתוח כיפת ברזל (חדשות 2)

תת אלוף גולד הוא בעל שני תארי דוקטור, אחד מהם בהנדסת אלקטרוניקה והשני במנהל עסקים. הוא נולד בתל אביב לזוג הורים ניצולי שואה שעלו מהונגריה. את שירות הסדיר שלו עשה בחיל האוויר משם התפתח במערך החימוש עד שמונה לראש חטיבת המחקר והפיתוח.