התפתחות בחקירת הפיגוע בירושלים

גורמים במשטרה: הושגה התפתחות משמעותית בחקירת הפיגוע בקו 12 אך בשל צו איסור פרסום, לא ניתן לפרט מהי אותה התפתחות. במשטרה מתכוננים לתגבור הכוחות בבירה לקראת הפסח, אך מבהירים: "מוקדם לקבוע אם מדובר בשינוי מגמה"

האוטבווס בו אירע הפיגוע (חדשות 2)

התפתחות משמעות בחקירת הפיגוע בקו 12 בירושלים: במשטרה אומרים כי הושגה התקדמות בחקירת הפיגוע באוטובוס שאירע אתמול (שני), שמסירה את ההתלבטויות שהיו סביב האירוע, אך בשל צו איסור פרסום שהוטל על הנושא לא ניתן לפרט מהי אותה התקדמות בדיוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הביטחון מבהירים כי מוקדם לקבוע שהפיגוע אתמול מסמן שינוי משמעותי בטרור הפלסטיני בגל הטרור הנוכחי. עם זאת, הוחלט להגדיל את התגבור למשטרת ירושלים לקראת הפסח, מעבר לזה שתוכנן במקור נוכח טרור הבודדים בפיגועים לא-צפויים.

אתמול דווח כי ממצאי החקירה הראשונים העלו כי המטען שהתפוצץ בחלקו האחורי של האוטובוס היה מטען קטן שהורכב באופן חובבני. לא נמצאה כמות גדולה של רסס, נתון שאפיין את פיגועי ההתאבדות באוטובוסים בעבר. הפרטים הללו מחזקים את ההערכה במשטרה שמאחורי הפיגוע לא עומד אחד הארגונים הממוסדים.

בפיגוע, שאירע ברחוב משה ברעם, נפצעו 16 בני אדם, בהם שניים במצב קשה ושישה במצב בינוני, לאחר שהאש שהתלקחה באוטובוס התפשטה לאוטובוס וכלי רכב סמוכים. זמן רב יחסית חלף מרגע הפיצוץ ועד שבמשטרה קבעו בוודאות כי מדובר במטען חבלה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהאוטובוס נשרף כליל ולחבלנים לקח זמן לאתר את מוקד הפיצוץ. מסיבה זו נלקחה בחשבון תחילה גם האפשרות שמדובר בכשל טכני שגרם לפיצוץ ולהתלקחות.