בעקבות ערעור המשפחה: הוחמר האישום נגד דורס אברהם חסנו

הפרקליטות הצבאית החליטה לשנות את סעיף האישום לדורס אברהם חסנו ל"גרימת מוות בכוונה" - המקבילה במשפט הצבאי לרצח - זאת לאחר שמשפחתו של חסנו עתרה בדרישה להחמיר את סעיף האישום‎. "הצדק קיבל חיים חדשים"

(פייסבוק, דוברות הר חברון)

אחרי שבשבוע שעבר הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה ושומרון נגד צחבאן טיטי, שהואשם בעבירה של הריגה בגין גרימת מותו של אברהם (אשר) חסנו ז"ל - ערערה המשפחה על כתב האישום. בעקבות הערעור, הוחלט בפרקליטות הצבאית לתקן את כתב האישום לגרימת מוות בכוונה - המקבילה לרצח.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך דינה של משפחת חסנו, אופיר סבאג, מסר בתגובה להחלטה כי הוא "שמח לבשר שהצדק קיבל חיים חדשים היום. לאחר ישיבות אין סופיות עם הפרקליטות, צלילה לעומק החומרים והבנת התמונה באופן עמוק הבינו בפרקליטות את טעותם ושינו את התביעה מהריגה לרצח כפי שבאמת היה וכפי הראוי. אני מוסר כאן את תודתי והערכתי לכל האנשים שפעלו יחד איתנו בעניין ולמשפחה היקרה שסבלה כה רבות ונלחמה למען הצדק. כעת, שלב חדש לפנינו ונעשה הכל על מנת שהמחבל הנאלח יימק בכלא".

באוקטובר האחרון נסע חסנו ז"ל (54), תושב קריית ארבע, בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה יודו אבנים לעבר מכוניתו. חסנו עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, כשלמקום הגיעה משאית שפגעה בו ונמלטה.

המשפחה על כתב האישום המקורי: "אכזבה מהמדינה והמערכת הצבאית"

בשבוע שעבר עתרה משפחתו של חסנו ללשכת הפרקליט הצבאי הראשי בביקורת חריפה - הן על ההחלטה על סעיף האישום והן על האופן שבו נמסרה. עקב פנייתם התקיימה פגישה טעונה בין רותי חסנו, אלמנתו של אברהם, לתובעת הצבאית הראשית שרון זגגי פנחס. במהלך הפגישה הבהירה התובעת כי הפרקליטות הצבאית תבחן מחדש את ההחלטה.

רכבו של חסנו שנרגם באבנים (דוברות דרום הר חברון)

בשיחה עם חדשות 2 Online הביע בנו של אברהם חסנו זעזוע ואכזבה מסעיף האישום המקורי נגד המחבל. "אנחנו מתחילים להתאבל מחדש, רצחו אותו פעמיים - פעם אחת המחבל ופעם אחת מערכת המשפט הצבאית", אמר מידד חסנו. "זאת תחושה של אכזבה קשה מהמדינה ומהמערכת הצבאית".

עוד קודם לכן פנתה עמותת "הפורום המשפטי למען ישראל" לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה לשנות את סעיף האישום. "התיאור העובדתי בכתב האישום ובעיקר פעולת הגברת המהירות אחרי זיהוי המנוח ונסיעה ישירה לעברו, אינה מותירה כל ספק כי הנאשם דרס את אברהם חסנו בכוונה תחילה כדי לרוצחו", נכתב בפניית הארגון.

"התמונות מזירת הפיגוע מצביעות על כך שהמחבל נסע גם לאחור ודרס בשנית את המנוח ולאחר מכן המשיך בגרירת המנוח תחת גלגלי המשאית על פני עשרות מטרים וזאת כדי לוודא את הריגתו של המנוח ולמעשה מדובר בפיגוע דריסה מתגלגל של רצח בכוונה תחילה", נכתב בפנייה. "בנסיבות אלו כאשר הפרקליטות הצבאית מודה כי הנאשם תכנן לרצוח את המנוח הרי שהתקיימו כל יסודותיה של עבירת הרצח".