פלסטינים תכננו לחטוף מתנחל לצורך מיקוח

שב"כ התיר לפרסם כי נחשפה חוליה של אנשי ארגון החזית העממית, שתכננו לבצע פיגוע חטיפה לצורך מיקוח על שחרור אסירים. בחקירתם גילו שכבר הכינו מקום מסתור ואמצעי אזיקה. התכנון התגלה בעקבות מעצר של מספר פעילי טרור החשודים בביצוע פיגוע הדקירה סמוך להר ברכה ב-2 במרס, בו נפצעו שני חיילי צה"ל

תחנת הסעה ביו"ש. ארכיון (עופר חדד)

תכננו לחטוף מתנחל בשומרון: שירות הביטחון הכללי התיר לפרסם היום (שלישי) כי נחשפה חוליית טרור של ארגון החזית העממית שתכננה לבצע פיגוע חטיפה של מתנחל לצורך מיקוח על שחרור אסירים. חברי החוליה כבר עסקו בהכנות לקראת הוצאתו של הפיגוע לפועל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחקריתם עלה כי סעד חוסאם עאהד פקיה, פעיל החזית העממית בן ה-30, תכנן לבצע פיגוע חטיפה של מתיישב מהר ברכה, יחד עם מאלכ קאדוס בן ה-25, המזוהה עם ארגון חמאס. גם קאדוס נעצר בחשד לתכנון הפיגוע - והשניים צפויים להיות מואשמים בקרוב. 

כהכנה לפיגוע הכין פקיה מקום מסתור וגם אמצעי אזיקה: עוד התברר כי פקיה תכנן פיגוע דקירה וחטיפת נשק מחיילי צה"ל. מחקירת שב"כ עלה כי קאדוס עצמו תכנן לבצע פיגוע ירי לעבר חיילי צה"ל ופיגוע משולב של דקירת חיילים וחטיפת נשקם.

זירת פיגוע הדקירה ליד הר ברכה

דבר פיגוע החטיפה שתוכנן הובא לידיעת שב"כ לאחר שבפעילות משותפת של הארגון יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל, נעצרו בחודש שעבר מספר פעילי טרור, תושבי הכפר עראק בורין הסמוך לשכם, החשודים בביצוע פיגוע הדקירה סמוך להר ברכה ב-2 במרס, בו נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל ובינוני.

בחקירת שב"כ הודו שניים מהעצורים, קטינים כבני 15, כי ביצעו את פיגוע הדקירה במטרה למות "מות קדושים". עוד עלתה מעורבותו של קטין נוסף בפיגוע שהודה בחקירתו במשטרה במעורבות בפיגוע הדקירה. ממצאי חקירת המעורבים יועברו בימים הקרובים לגורמי התביעה הצבאית, על מנת לגבש נגדם כתבי אישום.