"עמדתי בפקק ופתאום נשמע פיצוץ"

משה לוי נהג כרגיל בקו 12 של אגד בירושלים כשפתאום אירע פיצוץ בחלקו האחורי של האוטובוס. הוא נפגע קל ופונה לבית החולים, שם סיפר על האירוע. "פתחתי את שתי הדלתות כדי לחלץ את האנשים שברחו במהירות", הוא מתאר

לבית החולים שערי צדק הגיע נהג האוטובוס שהתפוצץ היום (שני) בפיגוע בירושלים כשהוא במצב קל. בצאתו מבית החולים תאר הנהג, משה לוי, את רגעי הפיצוץ ואת הבהלה שאחזה בו. "הגעתי לרחוב משה ברעם בתלפיות ונעצרתי בפקק", הוא מתאר. "פתאום נשמע פיצוץ חזק מהחלק האחורי של האוטובוס מיד הבנתי שזה פיגוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פתחתי את שתי הדלתות כדי לחלץ את האנשים", מוסיף לוי. "האנשים ברחו במהירות. ישר רצתי למכוניות שעמדו בפקק ואמרתי להם שיזעיקו משטרה כי היה פיגוע". לוי מספר כי כוחות ההצלה הגיעו במהרה למקום והחלו בפינוי הפצועים. "לא הבחנתי במשהו חשוד, כל הנסיעה התנהלה בצורה טובה", הסביר. "אם היה משהו חריג הייתי עושה משהו לפני הפיצוץ, אבל הכל התנהל בסדר".

זירת הפיגוע, הערב

16 בני אדם נפצעו, בהם 2 קשה (עד ראייה)


זמן קצר לאחר הפיצוץ עדכן מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי כי הפיצוץ בירושלים התברר כפיגוע. "אנחנו לא מופתעים ואנחנו ערוכים חודשים ארוכים", הסביר הניצב - שהבהיר כי הוכח שהפיצוץ נגרם ממטען חבלה שהתפוצץ בתוך אוטובוס. לפחות 16 בני אדם נפצעו בפיגוע, מתוכם שניים באורח קשה.

"אנחנו מדברים על זירה של מטען חבלה שמתפוצץ בתוך אוטובוס שמגיע מצפון לדרום, לכיוון מרכז העיר. בתוך האוטובוס ישנם מספר נוסעים, חלקם נפגעים", הוסיף הלוי. מפרטים ראשונים של החקירה עולה חשד כי אחד הנפגעים - אדם במצב קשה עד אנוש - הוא האדם שהחזיק את המטען, אך הלוי אמר כי הדבר טרם הוכח.

"אנחנו בשלב הזה במהלך חקירה, מנסים לבדוק ראשית מניין הגיע המטען - מי הניח אותו, איך הוא הגיע לאוטובוס", הוסיף הניצב. "אנחנו בהיערכות גדולה בעיקר בימים אלו, לקראת החגים, ערוכים לכל תרחיש. אנחנו לא יודעים על התרעה ממוקדת על הנחת המטען הזה. אנחנו ערוכים לאפשרות שבכל רגע, בכל נקודת זמן, מישהו רוצה לבצע פיגוע בירושלים בטח לקראת החגים".