הנגבי: "צה"ל נערך לכל האפשרויות"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס יו"ר הקואליציה למאמצי השיקום של חמאס בעזה ואמר כי הארגון מתעצם ומתחמש. הוא הדגיש: "צה"ל נערך גם לאפשרויות הקשות - במידה ותהיה מחדש פרובוקציה יש על מי לסמוך"

"צהל נערך לכל האפשרויות". הנגבי (Hadas Parush, פלאש 90)

יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון צחי הנגבי התייחס למתיחות בדרום ואמר הערב (שבת) בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי ברור לכל שחמאס מתחמש וממשיך לחפור מנהרות. "זה לא סוד שחמאס לא שינה את עורו. הוא אמנם מורתע אבל מתעצם", אמר הנגבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שחשוב זה לא מה הם עושים, אלא מה צה"ל עושה וצה"ל נערך לכל האפשרויות, כולל האפשרויות הקשות ואני יכול לומר שבמידה ותהיה פרובוקציה חדשה, יש על מי לסמוך", הוסיף הנגבי.

פועלים נגד טרור תת-קרקעי. ארכיון (ליאור וענונו ורפאל %)


דבריו של הנגיב מגיעים אחרי שביום חמישי האחרון אמר גורם ביטחוני בכיר  כי ישראל השלימה בתקופה האחרונה את כל ההכנות האופרטיביות לאפשרות של הידרדרות ותחילת סבב הסלמה נוסף בדרום. הגורם ציין כי תכניות מבצעיות אושרו לנוכח האפשרות לעימות, אך לדבריו חמאס רחוק ממלאי הרקטות והנשק שהיה בידיו לפני ימי צוק איתן.

כמו כן, הבהיר הבכיר ש"חמאס מורתע" והדגיש כי בגלל האפקטיביות של בלימת הברחות הנשק, חמאס לא הצליח לשחזר את הכמות והאיכות של הרקטות שהיו ברשותו ב-2014, לפני מבצע "צוק איתן".

הוא ציין כי ישנם מספר סימנים מדאיגים, בהם התעצמות של הזרוע הצבאית - שלעיתים אף פועלת ללא תיאום עם הזרוע המדינית והכפלת גודלה של יחידת הנוח'בה, שייעודה לפעול בשטח ישראל במקרה של עימות כולל.