חרף ההנחיה: הוחזרה גופת מחבל

נתניהו אולי הנחה בחודש שעבר שלא להשיב גופות מחבלים למשפחותיהם, אולם המציאות בשטח שונה: היום הוחזרה לרשות גופתו של המחבל שהתנפל אתמול בגרזן שלוף על חייל צה"ל באל ערוב

החזרת הגופה, היום

הושבה לרשות הפלסטינית גופתו של איבראהים בראדעיה, המחבל שחוסל אתמול (חמישי) לאחר שהסתער על חייל עם גרזן באל ערוב. בראדעיה הוא איש חמאס, שכבר ריצה בעבר עונש מאסר בכלא ישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבל רץ לעבר החייל כשגרזן בידו, וניסה לתקוף אותו בראשו. החייל לא נפגע, מאחר שחבש קסדה שהגנה על ראשו. לוחם שהבחין בהתרחשויות הגיב בירי והמחבל נוטרל וחוסל בזירה.

החזרת הגופה נעשתה חרף הנחיית ראש הממשלה מסוף החודש שעבר, לפיה אין להחזיר כלל גופות מחבלים. מתחילת גל הטרור ועד לנקודה זו לא הייתה מדיניות אחידה בנושא: השר לביטחון פנים גלעד ארדן לא החזיר גופות מחבלים שהגיעו מהשטחים שבאחריותו, בעוד שר הביטחון יעלון אפשר את החזרת הגופות בתנאי שההלוויות ייערכו בלילה, עם מיעוט משתתפים ותוך הבטחה שההלוויה לא תהפוך למסע הסתה.

הגרזן מניסיון הפיגוע אתמול

במערכת הביטחון היו למעשה שתי תפיסות: אחת גורסת שהחזרת הגופות מתסיסה את השטח, והשנייה טוענת כי אי החזרת הגופות מייצרת כעס ומתח. החלטת נתניהו היוותה ניסיון למנוע תהלוכות מסיתות שעשויות להוסיף שמן למדורה בימים קשים ורגישים אלו - אך כאמור, למרות ההנחיה, המציאות בשטח אחרת.