אם החייל שירה במחבל לנתניהו: "שחרר את בני"

שעות ספורות לאחר שהוארך שוב מעצרו של החייל שירה למוות במחבל בחברון, אמו פנתה במכתב פומבי לראש הממשלה ודרשה את התערבותו. במכתב האשימה האם בכירים במערכת הביטחון "שחרצו את דינו - זה ממוטט אותנו". את פנייתה סיכמה בדרישה לשבת עם בנה ליד שולחן החג: "כל דקה בלעדיו אנחנו נחלשים"

"אנא ממך אדוני, עצור את השפל הערכי הזה": אמו של החייל שירה במחבל בחברון, שמעצרו הוארך פעם נוספת, שלחה היום (חמישי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וטענה כי "הגיעו מים עד נפש, אני כותבת לך בידיים רועדות ובגרון חנוק, המשפחה שלי מתפרקת". במכתב הפומבי ביקשה מראש הממשלה לשחרר את בנה: "כל דקה בלי הבן שלי, אנחנו הולכים ונחלשים. אני לא מסוגלת לתאר את המשפחה שלנו סביב שולחן הפסח בלי הבן שלי בבית יחד איתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האם ראוי שלוחם מצטיין שנטרל מחבל בזירת פיגוע יהיה במעצר כמעט חודש ימים?" שאלה האם. לדבריה, בנה פעל "מחשש שיפעיל מטען, כאשר הוא זז על הארץ לבוש מעיל בחום של 35 מעלות אחרי שדקר כמה חיילים ומסביב צעקות 'זהירות מטען, הוא עומד להפעיל מטען, המחבל חי'". האם הביעה זעזוע מכך שהתביעה הצבאית מתכוונת להאשים את בנה "בהריגה, הריגה למען השם על נטרול מחבל! האם יעלה על הדעת שלוחם מצטיין בצה"ל, מסור וערכי, יואשם במשמרת שלך בהריגה לאחר שירה במחבל?"

במכתב לנתניהו ציינה האם כי המשפחה חוששת מהליך "לא הוגן, לא נקי, שאינו חף מהשפעות חיצוניות. האם יצאנו מדעתנו? מה שנאמר על בני בימים הראשונים רחוק שנות אור מהמציאות – אני מבקשת ממך עכשיו, כאם ללוחם, עשה בבקשה כל מה שאתה יכול כדי שהילד שלי יחזור הביתה".

החייל בהארכת מעצרו, היום (חדשות 2)

"גזרו את דינו, זה ממוטט אותנו"

במשפחה מפנים אצבע מאשימה לבכירים שהתבטאו בנושא, בהם שר הביטחון יעלון - מבלי לנקוב בשמו: "יש לנו חשש מהפיכתו לשעיר לעזאזל, אנחנו חוששים שהתביעה הצבאית הלכה רחוק מדי ולא מוצאת את השלבים בסולם כדי לרדת ממנו, בגלל מעורבותם של גורמים בכירים מאוד שמהרגע הראשון גזר את דינו בחוצות מבלי להמתין לתוצאות החקירה ולקחת בחשבון את הנסיבות בשטח. זה מכאיב לנו, זה ממוטט אותנו, זה לא הוגן ולא תקין".

האם הוסיפה כי בנה "היה בטוח שהוא מציל את חבריו ואת עצמו מפיצוץ קטלני. אנחנו זקוקים לצבא חזק ונחוש שבוטח במפקדים, שסומך על ההנהגה, חיילים שידעו שלא יופקרו ברגע האמת ושאף אחד לא יגיד עליהם שסרחו או שהתבהמו. אני חשה שבני הופקר, וזו התחושה של רוב עצום בציבור הישראלי שכל כך מחבק אותנו ומנסה לתמוך.

היום, בתום הדיון בבית המשפט הצבאי בו הוארך מעצר החייל בחמישה ימים, קרא אביו: "אני מבקש - תחזירו לי את הילד הביתה. הוא לא עשה כלום, הוא הגן, עשה את התפקיד שלו". למרות זאת ביום שני, ככל הנראה, יוגש נגד החייל כתב אישום בגין הריגה. "המדינה אובססית על הילד הזה", אמר האב. "סך הכול הוא הגן על המדינה. הוא נשלח על ידי הצבא להגן עליכם. על כולנו. והיום המדינה נגדנו, ונגד כל חיילי צה"ל. אני פונה לכל העולם, לכל האזרחים במדינה הזאת: לאיפה הגענו? שמישהו יתעורר כבר במדינה הזאת. אנחנו לא עומדים בזה כבר".

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם