צבע אדום בדרום: לא אותרו נפילות‎

אזעקת "צבע אדום" נשמעה במספר יישובים בעוטף עזה. הדיווח נבדק, ולא ידוע בשלב זה האם בוצע שיגור. לא ידוע על נפגעים או נזק, ובדובר צה"ל הבהירו שלא אותרו נפילות

ארכיון (שי פוקס)

שוב לא שקט בדרום - אך לא בשל שיגור: אזעקת צבע אדום נשמעה היום (חמישי) סמוך לשעה 17:55 במספר יישובים בעוטף עזה, ובעיקר במועצת שער הנגב. לא נשמע פיצוץ. כמו כן לא ידוע על נפגעים או נזק. בדובר צה"ל הבהירו, כחצי שעה לאחר האירוע, שלא אותרו נפילות בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכה, האזעקה נשמעה לאחר שזוהה חשד לשיגור מצפון-מרכז הרצועה לכיוון עלומים ונחל עוז. מדובר באיתות נוסף מעזה, שמזכיר כי האזור עדיין לא שקט - זמן קצר לאחר שגורם ביטחוני בכיר הזהיר מההתעצמות של חמאס ומהיערכותו לעימות נוסף

חמאס נערך להסלמה? (רויטרס)

בתוך כך, הערב ייערך תרגיל רחב היקף בקיבוץ ארז בעוטף עזה - במהלכו תתורגל אפשרות של חדירה לשטח ישראל. את התרגיל עורכת עמותת "מגן יהודה" בשיתוף גורמי ביטחון, רפואה וחירום.

במקביל, סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת על פעילות של דחפורים בגבול הרצועה - אך בישראל הבהירו כי "פעילות כלים הנדסיים על גבול הרצועה מתבצעת על בסיס יומי ובכל הגזרות". על פי הדיווח הפלסטיני, בולדוזרים ישראלים נכנסו לשטח רצועת עזה ושיטחו חלקת אדמה באזור רפיח: כמו כן דווח כי מל"טים ישראליים ריחפו מעל האזור.