אביו של החייל: "לא עומדים בזה"

בסיום הדיון בבית הדין הצבאי בו הוארך מעצר בנו ב-5 ימים, קרא האב לשחרר את בנו. "המדינה אובססיבית על הילד הזה", אמר. "סך הכול הוא הגן על המדינה. הוא נשלח על ידי הצבא להגן עליכם"

אביו של החייל החשוד שירה במחבל מנוטרל בחברון פנה למצלמות בתום הדיון בבית המשפט, בו הוארך מעצר בנו, וקרא: "אני מבקש - תחזירו לי את הילד הביתה. הוא לא עשה כלום, הוא הגן, עשה את התפקיד שלו". ביום שני, ככל הנראה, יוגש נגד החייל כתב אישום בגין הריגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המדינה אובססית על הילד הזה", אמר האב. "סך הכול הוא הגן על המדינה. הוא נשלח על ידי הצבא להגן עליכם. על כולנו. והיום המדינה נגדנו, ונגד כל חיילי צה"ל". האב אף תהה: "אני לא מבין את זה: איך אפשר להאשים אדם בהריגה בזמן שהוא מנטרל מחבל? מחבל שניסה לרצוח לפני כן. אני פונה לכל העולם, לכל האזרחים במדינה הזאת: לאיפה הגענו? שמישהו יתעורר כבר במדינה הזאת. אנחנו לא עומדים בזה כבר".

הפרקליטות הצבאית הגישה הבוקר (חמישי) הצהרת תובע נגד החייל. בדיון בבית הדין הצבאי ביפו אמר התובע הצבאי כי ממצאי הדוח הפתולוגי מצביעים על כך שהירי בראשו של המחבל הוא שגרם למותו. ככל הנראה, כתב אישום נגד החייל יוגש בתחילת השבוע הבא. בית הדין אף דחה את בקשתו של החייל לחופשה והאריך את המעצר הפתוח שלו בחמישה ימים נוספים.

זירת האירוע בחברון, בחודש שעבר (רויטרס)

התובע הצבאי, סא"ל אדורם ריגלר, טען כי הראיות שנאספו מאז האירוע רק מחזקות את טיעוני התביעה. "בחוות הדעת הפתולוגית, פרט לפגיעה בראש, אף פגיעה אחרת לא גרמה למותו", אמר ריגלר.

אחד מסניגוריו של החייל, עורך הדין אייל בסרגליק, ביקש בדיון לשחרר אותו ממעצרו. "זהו אירוע של פיגוע משולב עם חשד למטען. במצב הנפיץ, זו הסכנה בה הוא היה שרוי", טען. סנגור נוסף, עורך הדין אילן כץ, טען כי אין עילה להחזיקו במעצר משום שהוא איננו מסוכן, ומשום שהוא אינו מחזיק בכלי נשק. עוד טען הסנגור שהדוח הפתולוגי שבוצע לאחר מות המחבל לא קבע מעבר לכל ספק שהירי של החייל הוא שגרם למותו של המחבל. "אנו רואים שהדוח הזה יותר חסר משלם", אמר כץ.