שוב טרור: מחבל ניסה לתקוף חייל

ימים ספורים לאחר הודעת השב"כ על ירידה בפיגועים, מחבל חמוש בגרזן ניסה לתקוף חייל באזור גוש עציון - וחוסל. דקות ספורות לפני כן נעצרו שני נערים פלסטינים בני 12 שתכננו לבצע פיגוע בירושלים‎

זירת הפיגוע סמוך לאל ערוב

שתי תקריות ביטחוניות תוך שעה: מחבל התנפל על חייל שהוצב סמוך לכפר אל ערוב שבגוש עציון, וניסה לתקוף אותו בגרזן. המחבל חוסל בזירה. זמן קצר לפני כן סוכל ניסיון פיגוע בעיר העתיקה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע באל ערוב התנפל המחבל על חייל מכוח של גדוד חרוב בכניסה לכפר, לאחר שהסתתר בשיחים סמוכים. המחבל רץ לעבר החייל כשגרזן בידו, וניסה לתקוף אותו בראשו. החייל לא נפגע, מאחר שחבש קסדה שהגנה על ראשו. לוחם שהבחין בהתרחשויות הגיב בירי והמחבל נוטרל וחוסל בזירה.  

זמן קצר לפני כן סוכל ניסיון פיגוע בעיר העתיקה בירושלים. שני נערים ערבים בני 12 נעצרו לאחר שעוררו את חשדם של השוטרים ולוחמי מג"ב שהוצבו בזירה. בחיפוש שערכו השוטרים על גופם אותרו שלושה סכינים שהוחבאו במעיל של אחד מהם. הנער גם נשא מכתב פרידה מהוריו - כך נמסר ממשטרת מחוז ירושלים.

"השוטרים מתוגברים להגברת עירנות". ארכיון

השניים הודו בפני השוטרים כי הגיעו לעיר העתיקה על מנת לבצע פיגוע, והם הועברו לחקירה במרחב דוד. במשטרה שיבחו את תפקוד הלוחמים והשוטרים בזירה הרגישה: "עירנות השוטרים, מקצועיותם באיתור החריג והחתירה למגע, מנעה פיגוע ופגיעה בחפים מפשע".

כמו כן נמסר כי "המשטרה ממשיכה בהיערכות המבצעית בשטח, השוטרים הפועלים בשטח מתודרכים להגברת עירנות ודריכותם המבצעית והמקצועית מביאה להגברת ביטחונם של התושבים והמבקרים הרבים בבירה".

נתניהו: "פועלים נגד המסיתים"

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה נתניהו לדעיכה בגל הטרור וטען כי לקראת החג קיימים ניסיונות להבעיר מחדש את השטח. "יש ניסיונות, גם עכשיו, לנסות לחדש את ההתססה ואת האלימות, בייחוד סביב חג הפסח והר הבית", אמר. "יש כל מיני גורמים קיצוניים, שמפיצים שקרים לגבי מדיניותנו בהר הבית כדי לגרום למהומות, כדי להתסיס את השטח".

הסכינים שנתפסו על גופם של החשודים (דוברות המשטרה)

"אנחנו פועלים נגד המסיתים הללו ונגד גורמי ההסתה ונעבה כוחות במקומות החיכוך", הוסיף נתניהו. "אנחנו גם מעבירים, מסרים לירדן, לרשות הפלסטינית ולכלל העולם הערבי".