חשש מעלייה בפיגועים לקראת פסח

מספר הגדודים ברחבי יהודה ושומרון יעלה מ-19 ל-21 במהלך החג בעקבות צפי לעלייה בניסיונות לבצע פיגועים. קצין בכיר בצה"ל התייחס לירידה היחסית במספר הפיגועים בשבועות האחרונים ואמר כי מדובר ב"הפוגה לא יציבה ומאותגרת"

מתיחות מוגברת בהר הבית (רויטרס)

לקראת הפסח הקרוב מתגברים בצה"ל כוחות ברחבי יהודה ושומרון מחשש לניסיונות לבצע פיגועים. קצין בכיר בצה"ל אמר היום (רביעי) כי מספר הגדודים באיו"ש יעלה בפסח מ-19 ל-21.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נכנסים לתקופה מאתגרת ולא יציבה שבה אנו רואים התרעות לפיגועים", אמר הבכיר. לדבריו, שני האתגרים העיקריים העומדים בפני כוחות הביטחון בזמן החג הם המתיחות הגוברת באזור הר הבית והעובדה כי החופשה מייצרת מטרות גדולות יותר לפיגועים.

"צריך לדאוג שהמטרות האלה לא הופכות ליעד לפיגוע ולכן אנחנו מתגברים את הכוחות", הוסיף הקצין. הוא אף התייחס לירידה היחסית במספר הפיגועים בשלושת השבועות האחרונים וכינה אותה "הפוגה לא יציבה ומאותגרת". הקצין ציין כי מאז חודש אוקטובר האחרון נהרסו 13 בתים של מחבלים - צעד שלדבריו מגביר את ההרתעה.

ריבלין: "הבית שלנו בוער מהסתה"

בניסיון להרגיע את הרוחות ולמנוע התלקחות של גל הטרור לקראת פסח קיים היום נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מפגש מיוחד עם מועצת ראשי הדתות במשכנו בירושלים. "זוהי עת חירום והחובה מוטלת עלינו למנוע התפרצות של אלימות שעלולה לגרום לשפיכות דם נקי", אמר הנשיא ריבלין.

המפגש בבית הנשיא (מארק ניימן/לע"מ)

"הבית שלנו בוער גם מהסתה והמקור לחלקה הוא באמירות של מנהיגים דתיים מוכרים ובכירים המתיימרים לדבר בשמה של אמת דתית", הוסיף. המפגש בין המנהגים נקבע לאחר התייעצות עם הגורמים הרלוונטיים העוסקים בנושא במשרד ראש הממשלה ובמועצה לביטחון לאומי.

הכנס שנפתח בדברי הנשיא, נערך בהשתתפות הרב הראשי בישראל הרב דוד לאו, השייח' מחמד כיוואן, יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמית בישראל, השייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני לעדה הדרוזית והפטריארך תיאופולוס השלישי, ראש הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית בישראל.