ייבחן מחדש האישום נגד המחבל שדרס

בני משפחתו של אברהם חסנו ז"ל, שנדרס למוות ע"י נהג משאית פלסטיני, נפגשו עם התובעת הצבאית הראשית והתלוננו על כך שסעיף האישום המיוחס לו הוא הריגה ולא רצח. היא השיבה להם כי תבחן את טענותיהם

אברהם חסנו ז"ל וזירת הפיגוע (מוטנסר איסא)

יממה לאחר הפרסום על ההחלטה להאשים את נהג המשאית הפלסטיני שדרס למוות את אברהם (אשר) חסנו ז"ל בהריגה ולא ברצח - בפרקליטות הצבאית צפויים להתייחס לטענות המשפחה ולשקול מחדש את ההחלטה על סעיף האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום פנתה משפחת חסנו ללשכת הפרקליט הצבאי הראשי בביקורת חריפה - הן על ההחלטה על סעיף האישום והן על האופן שבו נמסרה. עקב פנייתם התקיימה היום פגישה טעונה בין רותי חסנו, אלמנתו של אברהם, לתובעת הצבאית הראשית שרון זגגי פנחס. במהלך הפגישה הבהירה התובעת כי הפרקליטות הצבאית תבחן מחדש את ההחלטה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: צה"ל משתתף בצער המשפחה, הפרקליטות הצבאית תמשיך לפעול למיצוי הדין עם האחראי למותו של אברהם חסנו ז"ל. התובעת הצבאית הראשית נפגשה היום עם המשפחה ושמעה את טענותיה, אשר ייבחנו בהתאם לחומר הראיות אשר נאסף על ידי גורמי החקירה. התביעה תוסף ותעמוד בקשר עם המשפחה, ובכלל זה תעדכן בהחלטות בנושא".

"התקיימו כל יסודות עבירת הרצח"

עוד קודם לכן פנתה עמותת "הפורום המשפטי למען ישראל" לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה לשנות את סעיף האישום. "התיאור העובדתי בכתב האישום ובעיקר פעולת הגברת המהירות אחרי זיהוי המנוח ונסיעה ישירה לעברו, אינה מותירה כל ספק כי הנאשם דרס את אברהם חסנו בכוונה תחילה כדי לרוצחו", נכתב בפניית הארגון.

"התמונות מזירת הפיגוע מצביעות על כך שהמחבל נסע גם לאחור ודרס בשנית את המנוח ולאחר מכן המשיך בגרירת המנוח תחת גלגלי המשאית על פני עשרות מטרים וזאת כדי לוודא את הריגתו של המנוח ולמעשה מדובר בפיגוע דריסה מתגלגל של רצח בכוונה תחילה", נכתב בפנייה. "בנסיבות אלו כאשר הפרקליטות הצבאית מודה כי הנאשם תכנן לרצוח את המנוח הרי שהתקיימו כל יסודותיה של עבירת הרצח".

רכבו של חסנו שנרגם באבנים (דוברות דרום הר חברון)

על פי טענות הארגון, קיימת סתירה מובנית בכתב האישום. "מצד אחד התיאור העובדתי של הפיגוע מקיים את כל יסודותיה של עבירת הרצח, ומצד שני האישום הינו בעבירה של הריגה בלבד. אנו דורשים את התערבותך המידיית במקרה הנידון ואת תיקון כצב האישום נגד המחבל לעבירה של רצח", נכתב בפנייה לפרקליט הצבאי הראשי.

"רצחו את אבא פעמיים"

בשיחה עם חדשות 2 Online הביע אמש בנו של אברהם חסנו זעזוע ואכזבה מסעיף האישום נגד המחבל. "אנחנו מתחילים להתאבל מחדש, רצחו אותו פעמיים - פעם אחת המחבל ופעם אחת מערכת המשפט הצבאית", אמר מידד חסנו. "זאת תחושה של אכזבה קשה מהמדינה ומהמערכת הצבאית".

באוקטובר האחרון נסע חסנו ז"ל (54), תושב קריית ארבע, בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה יודו אבנים לעבר מכוניתו. חסנו עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, כשלמקום הגיעה משאית שפגעה בו ונמלטה.

בכתב האישום נגד הנהג הפלסטיני מתואר האירוע המחריד: "הנאשם הבחין באברהם חסנו, אשר התקרב ברגל למשאית ונעמד מול החזית. או אז לחץ הנאשם על דוושת הדלק בחוזקה והאיץ את מהירות נסיעתו אל עבר המנוח. הנאשם דרס את המנוח, אשר נפל אל הקרקע".

אברהם (אשר) חסנו ז"ל

"הנאשם המשיך בנסיעה וגרר את המנוח תחת גלגלי המשאית לאורך כ-37 מטרים", צוין עוד בכתב האישום. "לאחר מכן נמלט מהמקום בעודו מותיר מאחור את המנוח מתבוסס בדמו". מלבד הריגה, נהג המשאית נאשם גם בהפקרה אחרי פגיעה.