תיעוד: החתונה הסודית בהר הבית

זוג צעירים נישא לפני מספר ימים מתחת לאפם של השוטרים ברחבת הר הבית: האירוע תועד על ידי מספר צלמים וקיים חשש כי התמונות יעוררו מחדש מהומות לקראת חג הפסח. צפו

תמונות ראשונות מהחתונה הסודית שעוררה סערה: לפני מספר ימים נערך על ההר טקס חופה וקידושין, לראשונה מזה 11 שנה. החשש הוא כי האירוע החריג, שהתרחש מתחת לאפם של השוטרים בהר, לא יתרום להורדת המתיחות - ואף יוביל להתחדשות המהומות סביב הר הבית בחג הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראים שני צעירים, שזהותם לא ידועה: השניים חותנו בחשאי על הר הבית על ידי אחד מפעילי מכון המקדש, ארגון ימני קיצוני, במהלך ביקור ברחבת הר הבית.

במכון ציינו כי קיום הטקס הוא הישג גדול, "נוכח האפליה של הווקף והמשטרה, שדוחה כל ביטוי יהודי באתר הקדוש". על פי הפרסומים, העדים לחתונה נפגשו בכניסה להר הבית - בעוד הנחת הטבעת והקידושין נערכו בזמן שאנשי המשטרה לא הבחינו במתרחש.

חוששים מהסלמה. הר הבית (רויטרס)

"המנהג העתיק של חתנים וכלות להגיע להר הבית בנפרד ביום חתונתם התקיים בשנים האחרונות, אבל חופה בפועל בהר הבית היא אירוע חד פעמי בהיסטוריה, מאז חורבן הבית לפני 2,000 שנה", הדגישו במכון. אדם שנכח באירוע טען כי אחד מחברי הקבוצה "הטעה" את השוטרים על מנת לאפשר את מעשה הקידושין. "צר לנו מאוד שמעשה יהודי כזה הפך לנדיר בגלל מדיניות אפלייה בלתי חוקית של הרשויות בהר הבית", סיכמו במטה ארגוני המקדש.