פרסום ראשון: המחבל שדרס את אברהם חסנו ז"ל יואשם בהריגה ולא ברצח

כחצי שנה לאחר שנדרס למוות על ידי משאית באזור חברון, הפרקליטות הצבאית הודיעה לבני משפחתו של אברהם (אשר) חסנו ז"ל כי הנהג הפוגע יואשם בהריגה ולא ברצח. בני משפחתו של חסנו זועמים על ההחלטה: "יושבים שוב שבעה"

אברהם חסנו ז"ל וזירת הפיגוע (פייסבוק, דוברות הר חברון)

פרסום ראשון: הפרקליטות הצבאית הודיעה היום (שלישי) למשפחתו של אברהם (אשר) חסנו ז"ל כי נהג המשאית הפלסטיני שדרס אותו יואשם בהריגה ולא ברצח. כמו כן יואשם בהפקרה לאחר פגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחתו של חסנו הגיבו בזעם על החלטת הפרקליטות הצבאית. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר בנו של חסנו: "אנחנו יושבים שוב שבעה וקורעים חולצה, אנחנו באבל. אבא שלי נרצח פעמיים".

חסנו ז"ל, רגעים לפני מותו (מוטנסר איסא)

באוקטובר האחרון נסע חסנו ז"ל (54), תושב קריית ארבע, בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה יודו אבנים לעבר מכוניתו. חסנו עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, כשלמקום הגיעה משאית שפגעה בו ונמלטה.

בכתב האישום נגד הנהג הפלסטיני מתואר האירוע המחריד: "המנוח נעמד מול חזית המשאית. או אז לחץ הנאשם על דוושת הדלק בחוזקה והאיץ את מהירות נסיעתו לעבר המנוח. הנאשם המשיך בנסיעה וגרר את המנוח תחת רגלי המשאית לאורך של כ-37 מטרים. לאחר מכן נמלט מהמקום בעודו מותיר מאחור את המנוח מתבוסס בדמו".

רכבו של חסנו שנרגם באבנים (דוברות דרום הר חברון)

כעבור זמן קצר אותרה המשאית באזור דהריה. הנהג עצמו הסגיר עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

הנהג הפוגע היה עצור בתחנת המשטרה בדהריה במשך מספר חודשים, ומספר ימים לאחר ששוחרר על ידי המשטרה הפלסטינית - הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון בחודש שעבר.

חסנו היה אב לשבעה ילדים וסב לתשעה נכדים ועבד כמנהל המטבח בישיבה התיכונית עותניאל. "הוא היה פעיל חברתי ואהוב על כולם. עם חיוך תמידי ושמחת חיים", סיפר דובר היישוב. הוא סיפר כי נהג להוביל הפעלות ושיעורי תודה ללא תמורה, דבר שהפך אותו לאדם מוכר בקריית ארבע.