"ישראל אישרה העברת איים לסעודיה"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הודה בשיחה עם כתבים צבאיים כי ישראל אישרה למצרים לדון מחדש על העברת האיים טיראן וסנפיר לסעודיה. "עודכנו על המהלך מבעוד מועד", אמר יעלון. "הדבר אפשרי מבחינת סעיפי ההסכם"

ישראל אישרה למצרים לדון מחדש על העברת האיים טיראן וסנפיר לסעודיה - כך אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בשיחה עם כתבים צבאיים. לטענתו ישראל עודכנה על כך מבעוד מועד ולא הופתעה מהמהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון הוסיף כי האמריקנים היו מעורבים גם הם בהליך שהתאפשר מבחינת סעיפי הסכם השלום בין ישראל למצרים. הוא אף טען כי צעד שכזה לא פוגע בנתיבי השיט של ישראל במרחב.

מפת האיים סנפיר וטיראן (Google Earth)

מנכ"ל חדש למשרד הביטחון: האלוף במילואים אודי אדם

מוקדם יותר היום הודיע יעלון כי האלוף במילואים אודי אדם ימונה לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון. מינויו של אדם, בן 58, מותנה באישור ועדת המינויים, ולאחר מכן הוא יובא לאישור הממשלה. אדם צפוי להחליף בתפקיד את האלוף במילואים דן הראל.

אדם שירת בצה"ל במשך 30 שנה, במגוון תפקידי לחימה ופיקוד בכירים, בהם מפקד חטיבת שריון סדירה, מפקד אוגדת שריון סדירה, ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל) ומפקד פיקוד הצפון.

לאחר שחרורו היה במשך חמש שנים מנכ"ל הקריה למחקר גרעיני ויושב ראש מועצת המנהלים של החברה הממשלתית רותם תעשיות. מחודש יולי 2013 הוא מכהן כיו"ר תעש. אדם הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני בלימודים אסטרטגיים מבית הספר הגבוה למלחמה בפריז.

ימונה למנכ"ל משרד הביטחון. אדם, ארכיון (פלאש 90)

"ניסיונו יסייע לו לנווט את המשרד במציאות המורכבת"

"בפני משרד הביטחון ניצבים אתגרים משמעותיים ביותר במגוון תחומים, בהם בניין הכוח, מימוש התכנית הרב-שנתית 'גדעון', הסכם הסיוע עם ארה"ב, פעילות התעשיות הביטחוניות והייצוא הביטחוני, המשכם של פיתוחים טכנולוגיים בעלי משמעות רבה ועוד", ציין יעלון.

"בשבועות האחרונים בחנתי מספר מועמדים ראויים לתפקיד, והגעתי למסקנה כי אודי אדם הוא האיש הנכון בעת הזו להוביל בהצלחה את ההתמודדות עם האתגרים הללו", הוא הוסיף.

"עודכנו מבעוד מועד". יעלון, ארכיון (רויטרס)

"אני מכיר את אודי שנים ארוכות כלוחם וכמפקד בצה"ל, ולאחר מכן בתפקידיו בקריה למחקר גרעיני ובתעש, ואין לי ספק שיש בו האיכות, היכולת והבשלות האישית לבצע את התפקיד באופן מיטבי", טען יעלון. "ניסיונו הצבאי והאזרחי הרב של אודי יסייע לו לנווט את משרד הביטחון במציאות המורכבת".