אזהרות המסע לפסח: טורקיה במוקד

לרגל חג הפסח וחגי האביב פרסם המטה ללוחמה בטרור את רשימת היעדים המסוכנים לטיול עבור ישראלים. טורקיה עדיין נמצאת בראש רשימת האיומים עם דרגת ההתרעה הגבוהה ביותר

איום טרור מרכזי בטורקיה (רויטרס)

לקראת חג הפסח, הוציא היום (שלישי) המטה ללוחמה בטרור אזהרות מסע לישראלים באזורים שונים בעולם וברמות איום שונות. בטורקיה, למשל, הועלתה רמת האיום לרמה 2 (איום קונקרטי גבוה).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטה ממליץ להימנע מביקורים בטורקיה ולצאת ממנה בהקדם האפשרי. "האיום גובר בכל טורקיה (בערים המרכזיות ובאתרי הנופש בדרום המדינה)", הובהר באזהרת המסע. בנוסף לכך, הזהירו במטה כי ביבשת אפריקה גובר האיום לפיגועים נגד יעדים מערביים.

בנוסף, על רקע פיגועי הטרור שאירעו בחודשים האחרונים ברחבי אירופה, ולצד ההצהרות הפומביות של דאע"ש להמשיך ולפגע במדינות המשתתפות נגדו בלחימה בעירק ובסוריה, ביקשו במטה ללוחמה בטרור לחדד את תשומת לב הציבור בדבר הצורך לגלות עירנות מוגברת במהלך שהייתם בחו"ל, בדגש על תקופת החגים הקרובה.

אמנם אין מידע קונקרטי בדבר כוונות פיגוע נגד יעדים או אזרחים ישראלים, ובכל זאת במטה מבקשים לגלות עירנות במוקדי תיירות, אצטדיוני ספורט, אתרי תרבות, מרכז קניות ובילוי, בתי מלון, שדות תעופה ויעדי תחבורה ציבורית. מומלץ להימנע מלהבליט את הזהות הישראלית, כמו לבוש, שפה וסימנים מזהים נוספים.

לכן, גם יעדים ישראלים ויהודיים ברחבי העולם - כמו יעדי תיירות ישראלים ובתי חב"ד - חווים איום מתמשך מצד קמפיין הטרור העולמי של אירן וחיזבאללה. במטה הדגישו כי בוצעו פעולות תיאום מול גורמי ביטחון באירופה אגן הים התיכון, לתיאום מודיעיני ואבטחה בהם נופשים ישראלים וחוגגים את ליל הסדר.

כמו כן, אזהרת המסע החמורה לחצי האי סיני עדיין בתוקף, נוכח המציאות הביטחונית באזור ופעילות הטרור שם. השוהים באזור נקראו לחזור ארצה. לעקבה שבירדן ישנה אזהרת מסע ברמה נמוכה, ועם זאת מומלץ שלא לנסוע לשם.