במוקדי ההזמנות לחו"ל מזהירים: "נוסעים לטורקיה? אתם לוקחים סיכון"

בשבועיים האחרונים פורסמו 3 אזהרות שונות של המטה ללוחמה בטרור המזהירות מפני נסיעה לטורקיה עקב התרעה מיידית לפיגוע בשטח המדינה, והפרסום עושה את שלו: בסוכנויות הנסיעות אמנם לא יכולים למנוע מאף אחד להזמין חופשה בטורקיה, אבל ממליצים בחום לשנות יעד

אזהרת המסע החמורה לטורקיה בתוקף, ובסוכנויות הנסיעות לחו"ל ממליצים לנוסעים שלא להזמין חופשות במדינה: בשיחות שערכנו עם המוקדים הטלפוניים של שתיים מהחברות הגדולות נמסר לנו שלא ניתן למנוע מאיתנו להזמין חופשה לכל יעד שנרצה - לרבות טורקיה - אלא שלא בהכרח כדאי לעשות זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מוכרים חבילות לטורקיה, אבל בגדול זה באחריותכם", הבהירה נציגה במוקד השירות של חברת הדקה ה-90. "משרד ראש הממשלה התריע, אתם תעשו מה שאתם רוצים", הוסיפה ואמרה כי החברה נענית למה שהלקוח מבקש. "גם אם תרצה לנסוע לבריסל, אני מוכרת לבריסל", הדגישה, "אני לא הייתי טסה, אבל זה שיקול שלך".

בשיחה עם מוקד "איסתא", ביקשנו להזמין טיסה לטורקיה, ושם הזהירו אותנו מיד. "אתה מודע לזה שהוחמרה אזהרת המסע לטורקיה?", שאלו אותנו בתחילת השיחה. "אני יכול להזמין לך לאיזה מקום שתרצה, פשוט קח בחשבון שאתה לוקח סיכון".

"אזהרת המסע היא לכלל טורקיה, אני מציע לחשוב על מקום אחר"

שאלנו את המוקדן האם יש הבדלים בין יעדים שונים בטורקיה: "אנטליה למשל רחוקה מאיסטנבול, זה כמו אילת אצלנו, אבל בגדול אזהרת המסע היא לכל טורקיה".

הקלאבים באנטליה יישארו ריקים (חדשות 2)

עוד התעניינו האם המטה ללוחמה בטרור הנחה את חברות התיירות באופן ישיר לגבי ההתרעה לפיגוע: "אנחנו לא מקבלים הנחיות מאף אחד, המטה מוציא הנחיה או הודעה לקהל הרחב, לא לסוכנות נסיעות. מי שמתעקש ומי שרוצה יכול לנסוע, לשלומך אני אומר, עדיף שלא תטוס לשם אם זה לא קריטי".

חוץ מאיתנו, מעט מאוד אנשים התקשרו הבוקר למוקד החברה להתעניין בנסיעה לטורקיה: "אני מציע לך ולהם לחשוב על יעד אחר, בשיא הכנות".

המטה ללוחמה בטרור: "לצאת מטורקיה בהקדם האפשרי"

ביום שישי האחרון פרסם המטה ללוחמה בטרור הודעת אזהרה מיידית לישראלים השוהים בטורקיה, הקוראת להם לעזוב את המדינה בעקבות מידע קונקרטי על כוונה לבצע פיגוע נגד ישראלים. מדובר באזהרה החריגה השלישית שמפרסם המטה מפני שהייה בטורקיה בתוך שבועיים.

בעקבות הערכת מצב שהתקיימה, במטה שבים ומחדדים את רמת האיום הגבוהה בטורקיה. "עולים סיכונים מיידים למימוש פיגועים במדינה ומחדדים כי האיום תקף לכל מוקדי התיירות במדינה", ציינו במטה ללוחמה בטרור.

"המטה מבקש מאזרחי ישראל להישמע לאזהרה ולהימנע בתוקף מיציאה לטורקיה", נמסר. "במקביל התיירים הישראלים השוהים כעת בטורקיה מתבקשים להימנע מהגעה לאתרי תיירות הומי אדם, להישמע להוראות גורמי הביטחון המקומיים ולתקשורת ולצאת משם בהקדם האפשרי".