"המח"ט עד תביעה, הביקור אסור"

לאחר שנשלח למעצר פתוח בבסיס בו אינו משרת הוארך בשבוע נוסף מעצרו של החייל החשוד בהריגת המחבל מחברון. "נבקש להאריך את המעצר על מנת לנסות ולהשלים את פעולות החקירה שנותרו", נכתב בבקשת הפרקליטות הצבאית. במקביל תקפה הסנגוריה את החלטת מח"ט כפיר לבקר את החייל בבסיס: "מוטב שדבריו לא היו נאמרים"

החייל החשוד ואמו בבית הדין (חדשות 2, עזרי עמרם)

בית הדין הצבאי האריך היום (חמישי) בשבוע נוסף את המעצר הפתוח של החייל החשוד כי ירה במחבל המנוטרל בחברון. לפני כשבוע נשלח החייל נשלח למעצר פתוח בבסיס בו אינו משרת, למרות התנגדות הפרקליטות הצבאית. "נבקש להאריך את המעצר הפתוח, על מנת לנסות ולהשלים את פעולות החקירה שנותרו", נכתב בבקשה התביעה לבית הדין. פרקליטיו של החייל לא הביעו התנגדות והבקשה אושרה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, התייחסו פרקליטיו גם לביקורו של מח"ט כפיר, אל"ם גיא חזות, שהגיע אתמול לבקר את החייל החשוד בהריגה בבסיס בו הוא נמצא. "אתמול במפתיע זכה מרשינו לביקור מהמח"ט, המח"ט הוא עד תביעה", אמרו הסנגורים.

"הוא בא לבקר אותו לשיחה אישית ובין היתר אמר לו 'האירוע הוא אירוע מאוד חמור, אני הדחתי אותך מתפקידך אבל אני עדיין המפקד שלך', אמירה כזו מוטב שלא הייתה נאמרת כי מדובר בעד תביעה", הוסיפו.

סנגוריו של החייל פנו לבית הדין בבקשה להבהיר כי אסור לעדי התביעה להיפגש עם החייל ולומר אמירות שכאלה. "בעניין הזה, הוא גם הגיע עם נציגה של דובר צה"ל, אנו מניחים שהביקור הזה הייתה לו מטרה מסויימת", רמזו בהגנה על הסיבות שאולי היו לביקור.