האבטחה תתוגבר מחשש לפיגועים בפסח

ישראל וגורמי ביטחון בעולם מתגברים משמעותית את האבטחה בנמלי תעופה ואתרי תיירות ברחבי אירופה מתוך הערכה שיהיה ניסיון לפגע במטרות יהודיות וישראליות בפסח. הנחיות הועברו גם לבתי חב"ד ברחבי העולם

(רויטרס)

נערכים לפסח, וגם לאיומי הטרור: ישראל, יחד עם גורמי ביטחון מקומיים ברחבי העולם, מתגברים באופן משמעותי את האבטחה בשדות תעופה, אתרי תיירות ונמלים ברחבי אירופה ונמלים בהן עוגנות ספינות הנופש הישראליות באגן הים התיכון. זאת לקראת חג הפסח, ומכיוון שישנה הערכה במערכת הביטחון שיהיו ניסיונות לבצע פיגועים נגד מטרות יהודיות וישראליות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנחיות הועברו גם לכל בתי חב"ד ברחבי העולם, ותגבורי האבטחה מתבצעים גם על בסיס כוחות ביטחון מקומיים, וגם על בסיס סיוע של אנשי חב"ד בעצמם. ברחבי העולם, במיוחד במזרח הרחוק צפויים סדרי פסח המוניים ונערכים כדי למנוע כל אפשרות לנסות ולפגע, כשאלפי תרמילאים יחגגו את הסדר הרחק מהבית.

בשבועות האחרונים היו גורמי ביטחון ישראלים שביקרו וסיירו ברחבי אירופה, בשדות תעופה ובנמלים ופועלים בשיתוף פעולה עם מקביליהם כדי לשפר ולהגביר את אמצעי האבטחה.

נערכים לפסח (פלאש 90)

בתוך כך, קיים אמש שר הביטחון משה יעלון פגישה עם שר ההגנה של פולין שביקר בישראל, במהלכה הם דנו בשיתוף הפעולה המודיעיני והביטחוני בין שתי המדינות. יעלון אמר בפגישה כי אירופה מוצפת כיום במאות ג'יהאדיסטים שמתכוננים לפעול נגד מטרות מערביות על אדמת אירופה, ויש חשש שמה שראינו בפריז ובבריסל הוא רק ההתחלה ושהניסיונות לבצע פיגועים באירופה יימשכו. ישראל פנתה בשורה ארוכה של מדינות כדי לסייע בשיפור ושדרוג אמצעי האבטחה השונים כדי להבטיח שזה יעבור בשלום.

חשש לפיגועים בבתי כנסת באנקרה

בסוף החודש שעבר החמיר המטה ללוחמה בטרור את אזהרת המסע לטורקיה - מרמה 3 ל-2. זאת לאחר שגבר האיום לפיגועים נוספים מצד גורמי טרור, בדגש על המדינה האסלאמית, על יעדי תיירות ובכללם תיירים ישראלים.

רק ההתחלה? הפיצוץ בבריסל (עד ראייה)

על פי ההודעה, היה קיים חשש שיהודים ונוצרים יהיו יעד להתקפות טרור של הארגון. כוחות המשטרה הזהירו כי חברי הארגון סרקו בימים האחרונים יעדים לפיגועים, בהם גם קונסוליות ושגרירויות, ובעיקר כנסיות ובתי כנסת באנקרה.