הפיגוע באיסטנבול יוכר כפעולת איבה

כשלושה שבועות לאחר ששלושה ישראלים נרצחו ועוד 10 נפצעו בפיגוע בלב איסטנבול - משרד הביטחון הודיע כי החליט להגדיר את האירוע פעולת איבה ועל ידי כך לאפשר לנפגעים לקבל תגמולים. "ישנו חשד סביר להנחה שהפיגוע כוון נגד ישראלים", נימקו במשרד את ההחלטה

זירת הפיגוע באיסטנבול (רויטרס)

משרד הביטחון הודיע הערב (שלישי) כי החליט להכיר בפיגוע ההתאבדות שאירע באיסטנבול בחודש שעבר כפעולת איבה - החלטה שתאפשר מתן תגמולים לנפגעים. בפיגוע נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו עוד עשרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מיד לאחר הפיגוע פתח משרד הביטחון בתהליך בדיקה של נסיבות האירוע ומטרותיו", נמסר מהמשרד. "הרשות המאשרת פנתה לכלל הגורמים הרלוונטיים על מנת לקבל את הפרטים הנדרשים באשר לנסיבות הפיגוע ומהחומר שהוצג עולה כי ישנו חשד סביר להנחה שהפיגוע כוון נגד ישראלים"

גופות הנרצחים הושבו ארצה

במשרד הביטחון הבהירו כי ההחלטה להכיר בפיגוע "פעולת איבה" תאפשר לאגף נפגעי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי לטפל בנפגעים ובבני משפחותיהם.

חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד), יוזם הצעת חוק פעולות איבה בחו"ל, בירך על ההחלטה. "נעשה צדק עם משפחות ההרוגים והפצועים", אמר. "אני מקווה שהחוק יאושר וישים סוף לסוגיה הכואבת של ישראלים הנפגעים מפעולות טרור בחו"ל ולא הוכרו כנפגעי פעולות איבה".